יום שבת , ינואר 19 2019
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / וייזר לסבג: "תתנצל שקראת לי אוכל חזיר"
ז'קי סבג (צילום: עיריית נהריה)
ז'קי סבג (צילום: עיריית נהריה)

וייזר לסבג: "תתנצל שקראת לי אוכל חזיר"

יו"ר האופוזיציה אייל וייזר שלח השבוע מכתב טרום הליכים משפטיים לסבג בו הוא דורש ההתנצלות ותשלום של 50 אלף שקלים, על כך ששכינה אותו בישיבת המועצה בחודש ינואר האחרון: "אוכל חזיר". הדברים נאמרו בעת דיון שהעלה וייזר על סדר היום ובו סגירת גן הדקל בשכונת טרומפלדור בנהריה. וייזר התנגד נחרצות לסגירת הגן. בתחילת הדיון אמר סבג לוייזר: "חוץ מלהפריע, איזה דבר טוב הבאת לעיר הזאת?" סבג המשיך ואמר: "כל יום, כל יום שישי בערב, כל יום שישי בערב אתה אוכל חזיר, אתה מדבר איתי על דתי?". הדברים נאמרו בפני כל הנוכחים.

אייל וייזר
אייל וייזר (צילום: אוסנת קונינסקי)

יצוין כי וייזר הינו צמחוני וגם רעייתו צמחוני ואף בחתונתם הוגש אוכל צמחוני בלבד. וייזר באמצעות עו"ד רענן פרפרי, דורש שסבג התנצל בפניו ונכתב כי וייזר התרעם עוד בישיבה על הדברים שנאמרו והידע מפורשות כי לא יעבור על זה על סדר היום. כמו כן במהלך הישיבה סבג אמר שהדברים נאמרו בהומור, המשיך ואמר: "מי שאוכל חזיר הוא לא בסדר?"

"עם זאת לא ביקשת סליחה" כותב עו"ד פרפרי לסבג, "לא ניסית להתנצל, על אף קריאותיו של מרשי, אשר נפגע בכל נפשו. מרשי הוא אדם צמחוני, ואמרה זו נועדה להשפיל, לבזות ולהקטין את מעמדו של מרשי מול האופוזיציה והקואליציה ובעיקר מול חברי מועצה דתיים וכל זה כדי להימנע מהשמעת בקורת לגיטימית. יתרה מכך אכילת טרף יש משמעות שלילית ביהדות ובמסורת של עם ישראל. על כן כינויו של אדם "אוכל חזיר", כמוה כדין כל קללה או כינוי גס".

וייזר דורש התנצלות בעל פה בפני ישיבת המועצה והתנצלות בכתב בעיתונות המקומית ופיצוי בגין עוולה בסכום של 50 אלף שקלים.

עד כה לא התקבלה תגובה מעיריית נהריה, כשתתקבל תפורסם במלואה.

בדוק גם

ז'קי סבג (צילום: עיריית נהריה)

ז'קי סבג למנכ"ל ערוץ הספורט: "תנו לעירוני נהריה את דקות השידור להן היא ראויה"

ראש עיריית נהריה, ז'קי סבג, שלח השבוע מכתב למנכ"ל ערוץ הספורט תומר תורג'מן, בו ביקש …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *