בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / וייזר לסבג: "תתנצל שקראת לי אוכל חזיר"

וייזר לסבג: "תתנצל שקראת לי אוכל חזיר"

יו"ר האופוזיציה אייל וייזר שלח השבוע מכתב טרום הליכים משפטיים לסבג בו הוא דורש ההתנצלות ותשלום של 50 אלף שקלים, על כך ששכינה אותו בישיבת המועצה בחודש ינואר האחרון: "אוכל חזיר". הדברים נאמרו בעת דיון שהעלה וייזר על סדר היום ובו סגירת גן הדקל בשכונת טרומפלדור בנהריה. וייזר התנגד נחרצות לסגירת הגן. בתחילת הדיון אמר סבג לוייזר: "חוץ מלהפריע, איזה דבר טוב הבאת לעיר הזאת?" סבג המשיך ואמר: "כל יום, כל יום שישי בערב, כל יום שישי בערב אתה אוכל חזיר, אתה מדבר איתי על דתי?". הדברים נאמרו בפני כל הנוכחים.

אייל וייזר
אייל וייזר (צילום: אוסנת קונינסקי)

יצוין כי וייזר הינו צמחוני וגם רעייתו צמחוני ואף בחתונתם הוגש אוכל צמחוני בלבד. וייזר באמצעות עו"ד רענן פרפרי, דורש שסבג התנצל בפניו ונכתב כי וייזר התרעם עוד בישיבה על הדברים שנאמרו והידע מפורשות כי לא יעבור על זה על סדר היום. כמו כן במהלך הישיבה סבג אמר שהדברים נאמרו בהומור, המשיך ואמר: "מי שאוכל חזיר הוא לא בסדר?"

"עם זאת לא ביקשת סליחה" כותב עו"ד פרפרי לסבג, "לא ניסית להתנצל, על אף קריאותיו של מרשי, אשר נפגע בכל נפשו. מרשי הוא אדם צמחוני, ואמרה זו נועדה להשפיל, לבזות ולהקטין את מעמדו של מרשי מול האופוזיציה והקואליציה ובעיקר מול חברי מועצה דתיים וכל זה כדי להימנע מהשמעת בקורת לגיטימית. יתרה מכך אכילת טרף יש משמעות שלילית ביהדות ובמסורת של עם ישראל. על כן כינויו של אדם "אוכל חזיר", כמוה כדין כל קללה או כינוי גס".

וייזר דורש התנצלות בעל פה בפני ישיבת המועצה והתנצלות בכתב בעיתונות המקומית ופיצוי בגין עוולה בסכום של 50 אלף שקלים.

עד כה לא התקבלה תגובה מעיריית נהריה, כשתתקבל תפורסם במלואה.

בדוק גם

המטרה: לקבל הכרה כגן מוכר ורשמי. חברי "חיים ביחד" צילום: אדריאן הרבשטיין

גן שלנו מה נחמד הוא

ב-2 בספטמבר ייפתח בקיבוץ עברון גן דו לשוני, ראשון מסוגו בחברה הקיבוצית ובגליל המערבי. ילמדו בו שמונה ילדים יהודים מהקיבוץ ושמונה ילדים ערבים מהכפר מזרעה הסמוך. מאחורי היוזמה עומדת עמותה, שחבריה יהודים וערבים, מאמינים שאפשר גם אחרת ושהשלום מתחיל בתוכנו

יוסי זיגלמן (צילום: יח"צ)

זיגלמן תומך בסודאי: "טובת העיר והתושבים לנגד עיניו"

חבר מועצת העיר נהריה, יוסי זיגלמן מסיעת מחר חדש לנהריה בראשות עו"ד אורן סודאי, הודיע …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *