בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / המורה מנהריה ייצג את המדינה במשלחת לארצות הברית

המורה מנהריה ייצג את המדינה במשלחת לארצות הברית

המורה של המדינה, גדי אברהם מנהריה, המלמד בבית הספר למדעים ואומנויות בעיר שב לאחרונה ממשלחת לארצות הברית. המשלחת כללה חמישה מורים מכל הארץ  שהגיעו לשלב הסופי בתחרות המורה של המדינה והשתתפו במסע בן עשרה ימים תוכנן על ידי הסוכנות היהודית כדי להרצות על מדינת ישראל והישגיה בפני תלמידים יהודים בארצות הברית.

אברהם סייר בניו ג'רזי ובניו יורק והופיע בפני תלמידים יהודים רבים: "לא ידעתי על המגוון העצום של זרמים ובתי ספר יהודים שקיימים שם, יש בתי ספר יהודים רפורמיים, יש קונסרבטיביים, יש אורתודוקסים שלומדים בבתי ספר ציבוריים ביחד עם אוכלוסיה נוצרית. יש בתי ספר יהודים של ימי ראשון והמון תלמידים של ישראלים שירדו והתיישבו בארה"ב.

גדי אברהם במשלחת לארצות הברית
אחוז התבוללות גבוה. גדי אברהם במשלחת לארצות הברית (צילום עצמי)

נדהמתי לראות שיש בתי ספר שמחצית מהמורות ישראליות, גיליתי שיש חום ואהבה למדינה היהודית, רבים לומדים עברית וחלק מתגייסים לצה"ל, יחד עם זאת ליותר מ-60 אחוזים מהיהודים בארה"ב אין קשרים עם מוסדות יהודיים ועם ישראל ולכן ההתבוללות גבוהה, כ- 60 אחוזים מהיהודים הצעירים מתחתנים עם לא יהודים, לטענת הסוכנות היהודית הם זקוקים בדחיפות למאות אם לא לאלפי שליחים מישראל כדי ליצור קשר ולמנוע הינתקות רבים מהקהילה היהודית".

לנהריה ברית ערים תאומות עם ניו ג'רזי במסגרת תוכנית "שותפות 2000" של הסוכנות היהודית. מידי שנה יוצאים  בני נוער נערכים חילופי משלחות של מורים ותלמידים  בין שתי הקהילות.

בדוק גם

המטרה: לקבל הכרה כגן מוכר ורשמי. חברי "חיים ביחד" צילום: אדריאן הרבשטיין

גן שלנו מה נחמד הוא

ב-2 בספטמבר ייפתח בקיבוץ עברון גן דו לשוני, ראשון מסוגו בחברה הקיבוצית ובגליל המערבי. ילמדו בו שמונה ילדים יהודים מהקיבוץ ושמונה ילדים ערבים מהכפר מזרעה הסמוך. מאחורי היוזמה עומדת עמותה, שחבריה יהודים וערבים, מאמינים שאפשר גם אחרת ושהשלום מתחיל בתוכנו

יוסי זיגלמן (צילום: יח"צ)

זיגלמן תומך בסודאי: "טובת העיר והתושבים לנגד עיניו"

חבר מועצת העיר נהריה, יוסי זיגלמן מסיעת מחר חדש לנהריה בראשות עו"ד אורן סודאי, הודיע …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *