מבזקים
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / שי לי מזרחי מכפר הורדים בדרך לתחרויות גביע העולם באיטליה

שי לי מזרחי מכפר הורדים בדרך לתחרויות גביע העולם באיטליה

יש לא מעט סיפורים מרגשים שקשורים לענפי הספורט הפראלימפיים. שי לי מזרחי, בת 22, תושבת כפר ורדים, חותרת בנבחרת ישראל בחתירה אקדמאית (תחת ענף חתירה פאראלימפית), בסירת רביעייה שבה חותרים שתי נשים, שני גברים, והגאי (קוקס).

חתירה האקדמאית היא ענף ספורט אולימפי. הסירות קלות מאוד, נבנות בטכנולוגיות חדישות, ומקנות לספורט את ייחודו האסתטי. ספורט החתירה מפעיל את רוב שרירי הגוף, מפתח כוח וסיבולת לב-ריאה.

שי לי מזרחי תייצג בחתירה אקדמאית (צילום: דוברות המועצה המקומית כפר הורדים)
שי לי מזרחי תייצג בחתירה אקדמאית (צילום: דוברות המועצה המקומית כפר הורדים)

האימונים האינטנסיביים מתקיימים על בסיס יום יומי במרכז דניאל לחתירה המספק תשתית לחתירה אולימפית ופראלימפית, מטפח ספורטאים מצטיינים, ובד בבד מעצים אותם.

לדבריה, "החתירה דורשת ריכוז רב ודיוק בתנועה, זוהי פעילות מעולה ל'ניקוי ראש'. התמדה, התמקצעות והנאה הם שם המשחק. יש לנו שני מאמנים צמודים, מאמן ישראלי ומאמנת מאיטליה (שזכתה במדליה באולימפיאדה בעצמה, וכשאימנה את נבחרת איטליה). כמו כן, מחנות האימונים מתקיימים גם בארץ וגם באיטליה.

"באליפות ישראל שהתקיימה בחודש מרץ השנה, הצלחנו לקבוע קריטריון שהציבו לנו ההתאחדות הספורט בישראל ו-FISA וטסנו בעקבותיו לתחרות פתיחת עונה באיטליה. עוד כשבועיים אנחנו טסים לתחרויות גביע העולם, כמובן שהמטרה שלנו היא להתברג לפחות באחד משמונת המקומות הראשונים ומשם אנו צפויים להשתתף באליפות העולם בחודש אוגוסט והתקווה היא להגיע לאולימפיאדה בריו 2016".

 

בדוק גם

טרם התקבלו ממצאים. הביוב שהציף את חלקה הצפוני של העיר (צילום: פרטי)

מדוע לא משדרגים את קו הביוב ברחוב ז'בוטינסקי? 

תושבי  רחוב ז'בוטינסקי  ופינסקר בנהריה סובלים מידי יום מהבנייה המסיבית בצד המערבי של העיר.  באזור הים …

אביטל בוחבוט בורשטיין (צילום: פרטי)

מנכ"לית תאגיד מעיינות זיו: "תתבייש לרקוד על הדם"

כך ענתה מנכ"לית תאגיד מעיינות זיו אביטל בוחבוט - בורשטיין למהנדס מועצת שלומי טל חמי, כשפנה לממונה על התאגידים והתלונן על היעדר טיפול בגלישת שפכים לחוף בצת המזהם את הנחל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *