לעילוי נשמתו

עשרות אנשים השתתפו היום, ראשון, בהכנסת ספר תורה לעילוי נשמתו של השוטר זידאן סייף, שנהרג בטבח הקשה בבית הכנסת של "קהילת בני תורה" בהר נוף. זידאן סייף נפל על משמרתו בפיגוע שאירע בבית הכנסת בהר נוף בירושלים ב-18 בנובמר 2014 והוא בן 30 במותו השאיר אחרי אישה ותינוקת בת שנה .

את הספר תרם לאונרדו פרקש, נדבן ידוע מצ'ילה, בסיוע ארגון איחוד הצלה. הטקס נערך בנוכחות משפחת השוטר המנוח, שר הדתות דוד אזולאי, ח"כ איוב קרא, ראש מועצת עספיא וג'י כיוף, נכבדי העדה הדרוזית בראשותו של שייח מוואפק טריף, סגן מפקד מחוז חוף תנ"צ ג'מאל חכרוש, מפקד תחנת חיפה נצ"מ אבי אדרי שוטרי התחנה רב המחוז רפ"ק אנשל פרידמן וראשי איחוד הצלה.

הכנסת ספר תורה לעילוי נשמתו של השוטר זידאן סייף (צילום: איחוד הצלה כרמל)
הכנסת ספר תורה לעילוי נשמתו של השוטר זידאן סייף (צילום: איחוד הצלה כרמל)

נשאו דברים שייח העדה הדרוזית השייח מוואפק טריף, שר הדתות דוד אזולאי, רימאל סייף אלמנתו של זידאן, נציג המשפחה וראש ארגון הצלה שהודו לנדבן  פרקש על תרומתו ובנוסף גם ציינו את קשר הדם הבלתי נפרד בין העדה הדרוזית לעם ישראל ושלחו תנחומיהם למשפחות הנרצחים ואיחלו החלמה לפצועים.

אלמנתו של זידאן , רינאל, אמרה באירוע כי היא נרגשת מהמעמד ומודה לפרקש על שבחר להקדיש את ספר התורה לזכר בעלה ולזכר חללי משטרת ישראל. נשיא איחוד הצלה אלי ביר אמר כי לתחושתו זהו מעמד מרגש מו לראות את שיתוף העולה בין תושבים יהודים ולא יהודים לשמירה על שלומם של אזרחי ישראל. לדבריו, תרומתו של  פרקש מעידה על הכרת התודה לשוטרי ישראל מכל הדתות והעדות.

 

בדוק גם

מרסל קאופמן, הילה ברובין, רבקה כהן, זאב קרבציק צילום עליזה רוזן הברמן

כרמיאל: סיוט בשכונת המייסדים

זה כ-10 שנים שתושבי שכונת המייסדים הוותיקה, שפעם הייתה שקטה ושלווה, בסיוט מתמשך. הכל החל כשמתחם בית הספר פלמ"ח הוקצה על ידי העירייה לעמותה החרדתית "קרן אורה", ובית הספר הפך לפנימייה, שבה מתגוררים מאות אברכים. התושבים סובלים ממטרדי לכלוך ורעש בכל שעות היום. השבוע, כשוועדת ההקצאות החליטה להקצות את המתחם תמורת סכום סמלי, קם שוב קול זעקה

ג'מילה הרדל, חכ מיכל בירן, חכ יעל גרמן, רון שני, ענבר בזק - צילום עידן אורון

התושבים נחנקים מהשריפות הפיראטיות

המאבק בשריפת הפסולת בשטחים פתוחים בגליל עובר הילוך. פסולת שמשתרעת על אלפי דונמים ומאלצת את כל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *