מבזקים

לעילוי נשמתו

עשרות אנשים השתתפו היום, ראשון, בהכנסת ספר תורה לעילוי נשמתו של השוטר זידאן סייף, שנהרג בטבח הקשה בבית הכנסת של "קהילת בני תורה" בהר נוף. זידאן סייף נפל על משמרתו בפיגוע שאירע בבית הכנסת בהר נוף בירושלים ב-18 בנובמר 2014 והוא בן 30 במותו השאיר אחרי אישה ותינוקת בת שנה .

את הספר תרם לאונרדו פרקש, נדבן ידוע מצ'ילה, בסיוע ארגון איחוד הצלה. הטקס נערך בנוכחות משפחת השוטר המנוח, שר הדתות דוד אזולאי, ח"כ איוב קרא, ראש מועצת עספיא וג'י כיוף, נכבדי העדה הדרוזית בראשותו של שייח מוואפק טריף, סגן מפקד מחוז חוף תנ"צ ג'מאל חכרוש, מפקד תחנת חיפה נצ"מ אבי אדרי שוטרי התחנה רב המחוז רפ"ק אנשל פרידמן וראשי איחוד הצלה.

הכנסת ספר תורה לעילוי נשמתו של השוטר זידאן סייף (צילום: איחוד הצלה כרמל)
הכנסת ספר תורה לעילוי נשמתו של השוטר זידאן סייף (צילום: איחוד הצלה כרמל)

נשאו דברים שייח העדה הדרוזית השייח מוואפק טריף, שר הדתות דוד אזולאי, רימאל סייף אלמנתו של זידאן, נציג המשפחה וראש ארגון הצלה שהודו לנדבן  פרקש על תרומתו ובנוסף גם ציינו את קשר הדם הבלתי נפרד בין העדה הדרוזית לעם ישראל ושלחו תנחומיהם למשפחות הנרצחים ואיחלו החלמה לפצועים.

אלמנתו של זידאן , רינאל, אמרה באירוע כי היא נרגשת מהמעמד ומודה לפרקש על שבחר להקדיש את ספר התורה לזכר בעלה ולזכר חללי משטרת ישראל. נשיא איחוד הצלה אלי ביר אמר כי לתחושתו זהו מעמד מרגש מו לראות את שיתוף העולה בין תושבים יהודים ולא יהודים לשמירה על שלומם של אזרחי ישראל. לדבריו, תרומתו של  פרקש מעידה על הכרת התודה לשוטרי ישראל מכל הדתות והעדות.

 

בדוק גם

קרדיט צילום: מארק ניימן/ לע"מ

ריבלין: "הגליל הוא הבטחה גדולה, ואהבה גדולה כמו ירושלים"

               "מעלות-תרשיחא היא התגלמותו של חזון ארצישראלי שצריך לשמש השראה לכולנו. מודל לשכנות טובה ודוגמה נהדרת לערים מעורבות נוספות - אל מול האיומים מולנו לא נשכח גם ברגעים אלה את רגעי אסונה של מעלות-תרשיחא והשנים הרבות שבהן אתם הייתם העורף הקשה והאיתן של מדינת ישראל"

בלאגן מאחורי הקלעים. בוחבוט בהסכם הגג (צילום: אדריאן הרבשטיין)

בוחבוט וברדא על הקו

מעלות- תרשיחא סוערת עם פרסום הודעת ראש העירייה שלמה בוחבוט כי הדיח את חבר האופוזיציה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *