לעילוי נשמתו

עשרות אנשים השתתפו היום, ראשון, בהכנסת ספר תורה לעילוי נשמתו של השוטר זידאן סייף, שנהרג בטבח הקשה בבית הכנסת של "קהילת בני תורה" בהר נוף. זידאן סייף נפל על משמרתו בפיגוע שאירע בבית הכנסת בהר נוף בירושלים ב-18 בנובמר 2014 והוא בן 30 במותו השאיר אחרי אישה ותינוקת בת שנה .

את הספר תרם לאונרדו פרקש, נדבן ידוע מצ'ילה, בסיוע ארגון איחוד הצלה. הטקס נערך בנוכחות משפחת השוטר המנוח, שר הדתות דוד אזולאי, ח"כ איוב קרא, ראש מועצת עספיא וג'י כיוף, נכבדי העדה הדרוזית בראשותו של שייח מוואפק טריף, סגן מפקד מחוז חוף תנ"צ ג'מאל חכרוש, מפקד תחנת חיפה נצ"מ אבי אדרי שוטרי התחנה רב המחוז רפ"ק אנשל פרידמן וראשי איחוד הצלה.

הכנסת ספר תורה לעילוי נשמתו של השוטר זידאן סייף (צילום: איחוד הצלה כרמל)
הכנסת ספר תורה לעילוי נשמתו של השוטר זידאן סייף (צילום: איחוד הצלה כרמל)

נשאו דברים שייח העדה הדרוזית השייח מוואפק טריף, שר הדתות דוד אזולאי, רימאל סייף אלמנתו של זידאן, נציג המשפחה וראש ארגון הצלה שהודו לנדבן  פרקש על תרומתו ובנוסף גם ציינו את קשר הדם הבלתי נפרד בין העדה הדרוזית לעם ישראל ושלחו תנחומיהם למשפחות הנרצחים ואיחלו החלמה לפצועים.

אלמנתו של זידאן , רינאל, אמרה באירוע כי היא נרגשת מהמעמד ומודה לפרקש על שבחר להקדיש את ספר התורה לזכר בעלה ולזכר חללי משטרת ישראל. נשיא איחוד הצלה אלי ביר אמר כי לתחושתו זהו מעמד מרגש מו לראות את שיתוף העולה בין תושבים יהודים ולא יהודים לשמירה על שלומם של אזרחי ישראל. לדבריו, תרומתו של  פרקש מעידה על הכרת התודה לשוטרי ישראל מכל הדתות והעדות.

 

בדוק גם

שומרי מסורת. קפטן מטה אשר/עכו אלכס אוסוקין מקבל את הגביע מידי משפחת אטקין (צילום: איגוד הכדורעף)

ניצחון ידוע מראש

הפועל מילועוף מטה אשר/עכו פתחה את העונה ביד ימין ובניצחון חוץ די קליל על אליצור …

רינה גרינברג: "אני מתמודדת לראשות העירייה"

ממלא מקום ראש עיריית כרמיאל רינה גרינברג התלבטה תקופה ארוכה והחליטה להתמודד בבחירות המוניציפליות ב-28 לאוקטובר 2018

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *