בית / גליל מערבי / מושבים וקיבוצים / השכונה הירוקה הראשונה

השכונה הירוקה הראשונה

תושבי רחוב גל בכפר ורדים החליטו לייצר לעצמם סביבת חיים ירוקה יותר- והקימו על גגות ביתם מערכות לייצור אנרגיה סולארית. כפר ורדים ידוע בכך שרבים מתושביו הינם אנשי עסקים בעלי מודעות סביבתית גבוהה, וההחלטה נבעה מהרצון להביא לחסכון אמיתי בהוצאות החשמל הביתיות תוך שמירה על איכות הסביבה ולתרום להפחתה בזיהום האוויר. את הפרויקט הובילה חברת אינטרדן.

 מנכ"ל אינטרדן רון נזר: "ישנו יתרון משמעותי בפנייה לפרויקט סולארי כקבוצה במיוחד מול הרשויות ואני מאמין שבעקבות ההחלטה המשותפת של תושבי רחוב גל בכפר ורדים, ילכו תושבי שכונות ורחובות נוספים ביישובים נוספים שירצו להפוך גם הם לירוקים יותר".

"האתגר המרכזי בפרויקט הגגות הסולאריים היה התקנת המערכות על גבי משטחים לא אחידים, מפלסים שונים והצללות במבנה הגג כשהמטרה היתה ניצול מקסימלי של אנרגיית השמש לטובת מקסום הרווחים העתידיים מהמערכת תוך שמירה על אסתטיות ועל העיצוב החיצוני של הבית. המערכות שהותקנו הוסוו כך שלא ניתן לזהות שגג הבית עבר שינוי כלשהו".

בית סולארי בכפר ורדים
בית סולארי בכפר ורדים (צילום: אינטרדן)

 

בדוק גם

יאבד את התואר? המאמן נועם כץ (צילום: דיויד סילברמן)

הפועל מטה אשר/עכו כבר לא מושלמת

אחרי 11 חודשים ו-14 ניצחונות ליגה רצופים, נעצרה הפועל מטה אשר/עכו דווקא בביתה, כשספגה הפסד …

טובה מעוז צילום עצמי

"אתה לוקח אזור תעשייה, שם עליו איקס"

ברשות מקרקעי ישראל עובדים על תוכנית לשינוי ייעוד גבעת תעש: למגורים, תעשייה ומסחר במתכונת של עירוב שימושים. תוכנית שתתממש עוד עשור ועליה ייבנו  2000 יח"ד ויפונו מפעלים. בוועדה המקומית התנהל לאחרונה דיון בנושא שהושהה על ידי חברי הועדה ההמומים מהכוונה לבטל חלק מאזור תעשייה.  התוכנית מסבירה שגבעת תעש וסביבתה יהפכו למרכז היישוב  

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *