בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / בקרוב תוקם מרפאת הקיבוצים בנעמן

בקרוב תוקם מרפאת הקיבוצים בנעמן

בטקס חגיגי שהתקיים בשבוע שעבר, הונחה אבן הפינה להקמת מרפאת הקיבוצים בנעמן. במבנה שעתיד לשרת את המרפאה, חתמו על מגילת אבן הפינה וטמנו אותה באדמה. התורמת ליידי ברילשטיינברג, הקדישה את המרפאה לזכרו של בעלה לורד שטיינברג ז"ל ולכבודם של נכדיה. ליידי בריל ובעלה תורמים רבות לפתוח הגליל המערבי ובעיקר מקדמים מרפאות משולבות בהתיישבות הכפרית, במקום מרפאות קטנות בכל קיבוץ ומושב, עם שירות חלקי. משפחת שטיינברג היא חלוצה בקידום הנושא ותרמה להקמתו של מרכז הבריאות של כללית בגרנות, שמשרת תושבי 5 מושבים באזור.

המרכז הרפואי בנעמן ישרת את קיבוצי עין המפרץ וכפר מסריק ויהווה כתובת לרפואה דחופה לתלמידי המרכז החינוכי בנעמן. המרפאה תמוקם בסמוך להיכל הספורט נעמן ועתידה לשרת כ-1200 מבוטחי הכללית במתקן חדיש ומרווח שישתרע על שטח של כ-300 מ"ר ויכלול  4 חדרי טיפול והשהייה, יחידות לרפואת משפחה, ילדים וטיפת חלב, חדר לרופאה יועצת, חדר אחיות לטיפול והשהייה, חדר תרופות ומשרד.

במהלך הטקס ברכו ראש המועצה יהודה שביט ז"ל, מנכ"לית עמותת גלילה יעל בר לב והיועץ הפילנתרופי למטה אשר מיכאל מונבלט.

מנהל מחוז חיפה וגליל מערבי של כללית אינג' שלמה פרי הדגיש כי זהו מהלך פורץ דרך  שבו מרפאה אזורית תשרת את לקוחות כללית בשני הקיבוצים הגדולים,  כך שתהייה זמינות גבוהה של שירות,ברמה מקצועית גבוהה ובתנאים פיזיים משופרים.

הנחת אבן פינה למרפאת הקיבוצים בנעמן (צילום: דוד חורש דוברות כללית)
הנחת אבן פינה למרפאת הקיבוצים בנעמן (צילום: דוד חורש דוברות כללית)

בדוק גם

המטרה: לקבל הכרה כגן מוכר ורשמי. חברי "חיים ביחד" צילום: אדריאן הרבשטיין

גן שלנו מה נחמד הוא

ב-2 בספטמבר ייפתח בקיבוץ עברון גן דו לשוני, ראשון מסוגו בחברה הקיבוצית ובגליל המערבי. ילמדו בו שמונה ילדים יהודים מהקיבוץ ושמונה ילדים ערבים מהכפר מזרעה הסמוך. מאחורי היוזמה עומדת עמותה, שחבריה יהודים וערבים, מאמינים שאפשר גם אחרת ושהשלום מתחיל בתוכנו

המרכז הרפואי זיו - צילום המרכז הרפואי זיו

התפרצות העכברת; "אם יש חשד לבוא להיבדק"

חשש לקיומה של מחלת הלפטוספירוזיס Leptospirosis (עכברת ) במקורות מים טבעיים, ברמת הגולן. תשעה בני אדם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *