יום ראשון , ספטמבר 23 2018
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / אורח הכבוד ביום העצמאות בפריז: גלעד שליט

אורח הכבוד ביום העצמאות בפריז: גלעד שליט

אורח הכבוד של חגיגות יום העצמאות ה-65 של מדינת ישראל בצרפת יהיה גלעד שליט , שישתתף באירוע המרכזי שיערך בערב יום העצמאות באולם "פאלה דה קונגרס דה פריז" בחסות שגריר ישראל בצרפת יוסי גל, ראשי הארגונים היהודיים בפריז ונציגים בכירים של הממשל הצרפתי.

גלעד שליט והמפיק היהודי צרפתי אלי סמדג'ה במצפה הילה (צילום: יובל פלג)

ראשי הקהילה היהודית שפעלו רבות לשחרורו של החייל החטוף גלעד שליט הזמינו אותו ואת הוריו נועם ואביבה להיות אורחי הכבוד בחגיגת העצמאות הגדולה ביותר שנערכה אי פעם בפריז, בהשתתפות כ-5000 איש.

בחלק האומנותי יופיעו הזמר הצרפתי הידוע ז'ילבר מונטנייה ( GILBERT MONTAGNE) הזמר פרדריק לרנר, הפסנתרן והזמר מארק פישל, הקומיקאי מישל בוז'נה , הזמר מיכאל מירו ועוד. הפדרציה הציונית בצרפת, הקרן הקיימת לישראל וההסתדרות הציונית העולמית בצרפת שיתפו פעולה באירוע המרכזי לרגל יום העצמאות של ישראל.

אחד המארגנים, המפיק היהודי אלי סמדג'ה, שהגיע במיוחד לישראל כדי להזמין את משפחת שליט לחגיגות בצרפת, ציין כי הקהילה היהודית רואה בהשתתפותו של גלעד שליט במסיבת יום העצמאות תעודת כבוד והבעת תודה על המאמצים שעשתה יהדות צרפת וממשלת צרפת למען שחרורו של החייל החטוף".

באירוע שייערך בליל יום העצמאות אמורים להשתתף גם אישי ממשל צרפתים בכירים, ביניהם ככל הנראה ראש הממשלה ושרים בכירים. בנוסף למופע המרכזי ישתתפו בני משפחת שליט בקבלת פנים בשגרירות ישראל בפריז לרגל יום העצמאות ויהיו אורחי הכבוד של עיריית פריז בקבלת פנים מיוחדת שתערוך לכבודם.

בדוק גם

ראש עירית עכו שמעון לנקרי

עשור למהומות יום כיפור בעכו: "הותירו צלקת והופקו הלקחים"

עיריית עכו, המשטרה והמנהיגות הדתית בעיר קיימו ישיבת היערכות לקראת יום הכיפורים. בישיבה השתתפו בין …

שואב כוח מההרצאות. בליצבלאו (צילום פרטי)

"אלוהים נשאר עם העיניים שלי בעזה"

13 שנים אחרי שנפצע בפיגוע בעזה ואיבד את מאור עיניו, אורן בליצבלאו מוכיח שבשבילו גם השמיים הם לא הגבול. בחודש שעבר הוא חצה את קו הסיום בתחרות איש הברזל בקטגוריית עיוורים בשוודיה, כשהוא שובר שיא עולמי - 10 שעות ו-51 דקות. בחודש הבא הוא יחזור לעיר הולדתו נהריה ויספר את סיפור חייו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *