יום רביעי , ספטמבר 26 2018
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / פרס ראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה לתושב כרמיאל

פרס ראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה לתושב כרמיאל

רס"ן חוגי נחום בן 34 נשוי ואב לשניים, תושב כרמיאל, זכה בפרס ראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה על פיתוח מגלש – אמצעי חילוץ לטנקים העשוי לחסוך חיי אדם, זמן יקר ומשאבים גדולים. בנוסף, רס"ן נחום פיתח, יחד עם צוות החימוש של חטיבה 188, חדר כושר שהוא חלק בלתי נפרד מהזיווד של כל טנק היום בחטיבה, בקרוב בכל צה"ל.

רס"ן חוגי נחום צילומים: דובר צה"ל
רס"ן חוגי נחום צילומים: דובר צה"ל

רס"ן נחום למד במסלול הנדסאי אלקטרוניקה וחשמל בטכניון. במהלך לימודיו אותר לחיל החימוש. לאחר גיוסו הוא יצא לקורס קצינים והמשיך כמפקד בקורס מפקדים. תחילה התגייס לחטיבה 7 שם מילא שורה של תפקידים ובהמשך בחטיבה 188. תחילה כקצין חימוש גדודי בגדוד 74 עד לתפקיד הנוכחי קצין חימוש חטיבתי (קח"ש).

רס"ן נחום, ספר על הפיתוח שלך שזיכה אותך בפרס. "אחרי שהבנו שאחת מנקודות התורפה של המרכבה הוא ניתוק הזחל בתנאי שטח, התחלנו לחשוב ביחד. הצוות שלי ואני הקמנו צוות חשיבה בתוך צוות השיפור שמטרתו לבדוק את מכלול ההיבטים הנוגעים מפרישת זחל בשטח, בכל תנאי, בין אם זה במלחמה תחת אש ובין אם באימונים. המגלש מאפשר לגרור בצורה מהירה ובטיחותית. גרירה שנמשכה בעבר ימים ארוכים הצטמצמה לשלוש שעות".

עושים כושר בטנק. פיתוח של רס"ן חוגי נחום קוטפים את הפירות.
עושים כושר בטנק. פיתוח של רס"ן חוגי נחום קוטפים את הפירות.

ספר על מתקן הכושר.

"המח"ט שלנו אל"מ תומר יפרח, ביקר אצלנו, הוא ביקש לראות איך מנצלים את הטנקים לפיתוח כושר, שכן הוא לא מרוצה מרמת הכושר של החיילים ובטוח שניתן לעשות הרבה יותר. כך חשבנו והגענו למתקן הזה שהיום הוא חלק מהציוד בכל טנק אצלנו בחטיבה ובקרוב בכל החטיבות".

לסיכום אומר רס"ן נחום: "מערך האחזקה של חטיבה 188 הוא מיוחד במינו. הרה-ארגון שעשינו בשנתיים האחרונות הביא לכאן את החיילים הטובים ביותר ואנחנו קוטפים את הפירות".

בדוק גם

אשר שמואלי (צילום: פרטי)

רשימת שמואלי: ראשי וחברי ועדים למועצת העיר נהריה

יו"ר ההסתדרות במרחב אשר שמואלי שלף השבוע את השפן מהכובע, כשהודיע שיתמודד למועצת העיר נהריה ברשימה עצמאית, שכל חבריה ראשי וחברי ועדים

סמל גיא ריזק - צילום אלכס הובר (2

מצד"ל לצה"ל: סיפורו המדהים של לוחם הסיירת המצטיין

סמל גיא ריזק מכרמיאל, לוחם מצטיין בסיירת גולני, נולד למשפחה נוצרית בדרום לבנון שברחה לארץ לאחר נסיגת צה"ל והתגייר. את אות ההצטיינות קיבל מידי עופר מנדלוביץ', קצין בגולני ומורה באורט כרמיאל, שבנו עוז נהרג בחרמון כלוחם בחטיבה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *