בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / חזקים גם בשיא הסערה

חזקים גם בשיא הסערה

בכישורית, בית לחיים לבוגרים בעלי צרכים מיוחדים הממוקמת בגליל המערבי, צפונית לכרמיאל מצליחים אנשי המקום לתפקד היטב בסערה הנוכחית, זאת למרות המצב המכביד כל כך שגרם לחוסר אפשרות של רבים להגיע למקום.

החממות גם הן מושלגות, כישורית ביום רביעי האחרון. צילום: באדיבות התנועה הציבורית

סער פוקס, רכז הפעילות של התנועה הציבורית, מציין  בסיפוק כי המקום מתפקד כמעט כרגיל, בין השאר בזכות צעירי שנת השירות, המתנדבים במקום, שהתבקשו לתפוס את מקומם של עובדים רבים חיצונים שלא הצליחו להגיע לעבודה. הציר הראשי בין כישורית לכרמיאל פתוח אומנם לתנועה, אך עובדים רבים במפעלי הקיבוץ, מתגוררים ומרוכזים באזור תפן וכפר ורדים, הם נתקעו בסופות שלגים שחסמו את יציאתם לעבודה ולא יכלו להגיע אליה. כמה טוב שיש צעירים בעלי ערכים.

בכישורית השלג מדבר. צילום: באדיבות התנועה הציבורית

מבחינת מזג האוויר מדווחים מתנדבי שנת השירות על סערה אמתית, המלווה בגשמים בלתי פוסקים, ברד כבד, ורוחות ערות. עם זאת, כאמור המקום מתפקד כסדרו, כאשר למעט החממות וגן הירק, כל מקומות העבודה תפקדו וחברי המקום ייצאו לכל הפעילויות הרגילות שהם עוסקים בהם, למשל בתעשייה, דיר, ענפי שירות ואחרים.

מתפקדים בשלג. כישורית ביום רביעי האחרון. צילום: באדיבות התנועה הציבורית

כישורית בנויה ומנוהלת כקיבוץ ומספקת לחברים אפשרויות תעסוקה, ופעילות פנאי ענפה והזדמנויות להשתלבות בקהילה הרחבה. במקום נמצאים 16 צעירים בוגרי י"ב שהחלו לא מזמן את שנת השירות, בארגון ובליווי התנועה הקיבוצית, כחלק מכוח משימות הפועל בכל רחבי החברה הישראלית.

 גם בראש הנקרה, אתר התיירות הצפוני, געש הים, האתר נסגר כמובן, אבל המראות שתפס מנכ"ל האתר ארז גל עוז מרהיבים בעצמותיהם.

ים סוער ויפהפה. ראש הניקרה. צילום: ארז גל עוז
הגלים סוערים. ראש הניקרה. צילום: ארז גל עוז

אומנם במצב חירום שכזה, העסוקים ביותר הם אנשי הצוותים הרפואיים, החירום חברת החשמל והצוותים העירוניים, אולם גם לצה"ל לא חסרה תעסוקה. החיילים סייעו בפינוי ציר בבנימין שנחסם בעקבות השלג, ואילו לוחמי הצנחנים השתקעו להם בחרמון המושלג ולפי התמונות היפות הם גם נראים נהנים משהו. מגיע להם בהחלט

החיילים בשלג. צילום: דובר צה"ל
מושלגים. החיילים. צילום: דובר צה"ל

פינוי ציר. צילום: דובר צה"ל

בדוק גם

מרסל קאופמן, הילה ברובין, רבקה כהן, זאב קרבציק צילום עליזה רוזן הברמן

כרמיאל: סיוט בשכונת המייסדים

זה כ-10 שנים שתושבי שכונת המייסדים הוותיקה, שפעם הייתה שקטה ושלווה, בסיוט מתמשך. הכל החל כשמתחם בית הספר פלמ"ח הוקצה על ידי העירייה לעמותה החרדתית "קרן אורה", ובית הספר הפך לפנימייה, שבה מתגוררים מאות אברכים. התושבים סובלים ממטרדי לכלוך ורעש בכל שעות היום. השבוע, כשוועדת ההקצאות החליטה להקצות את המתחם תמורת סכום סמלי, קם שוב קול זעקה

ג'מילה הרדל, חכ מיכל בירן, חכ יעל גרמן, רון שני, ענבר בזק - צילום עידן אורון

התושבים נחנקים מהשריפות הפיראטיות

המאבק בשריפת הפסולת בשטחים פתוחים בגליל עובר הילוך. פסולת שמשתרעת על אלפי דונמים ומאלצת את כל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *