בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / משה קונינסקי מבקש משר הפנים לא לאשר העלאת הארנונה בכרמיאל

משה קונינסקי מבקש משר הפנים לא לאשר העלאת הארנונה בכרמיאל

יו"ר האופוזיציה במועצת העיר כרמיאל, משה קונינסקי, פנה לשר הפנים בבקשה למנוע את העלאת הארנונה למגורים.

לפני כשבועיים אישרה מועצת העיר להעלות באופן חריג את הארנונה למבני מגורים ולתעשייה ב-9.4 אחוז בשנת 2014. חברי האופוזיציה הצביעו נגד. מספר ימים לאחר מכן נפגש משה קונינסקי, יו"ר האופוזיציה, עם נציג משרדו של שר הפנים, גדעון סער. בפגישה הגיש לו מכתב המיועד לשר ובו דרישה מפורשת כי משרדו לא יאשר את בקשת עיריית כרמיאל להעלאת הארנונה באופן חריג הן למבני מגורים והן לתעשייה.

משה קונינסקי
הצביע נגד. קונינסקי (צילום: גיל גולדשטיין)

קונינסקי: "דרשתי במכתב כי עיריית כרמיאל תציג חלופות במקום להטיל מיסים נוספים על תושבי העיר, אך דרישתי נפלה על אזניים ערלות".

במכתבו לשר הפנים מציע קונינסקי: "ניתן ואף רצוי למצוא פתרונות חלופיים כגון: התייעלות ארגונית בעירייה, הקפאת תקנים חדשים, קיצוץ בשכר הבכירים וצמצום סגנים בשכר".

קונינסקי ציין כי חברי סיעתו ימשיכו למחות בכל דרך אפשרית וחוקית אשר עומדת לרשותם, למשל, תביעה ייצוגית של תושבים, הפגנות ענק והנעת הציבור לאי תשלום הארנונה בטענה לחוסר מידתיות.

מעיריית כרמיאל נמבר בתגובה: "עיריית כרמיאל לאורך כל השנים שמה את טובתו של התושב בראש סדר העדיפויות שלה. על מנת לתת לתושבים את השירות הטוב ביותר האפשרי, עליה לנהוג באחריות בכל הקשור לניהול הכספי וכך אכן נעשה, ולראיה בכל שנה מקבל ראש העירייה, עדי אלדר, את פרס הניהול הכספי מידיהם של שר הפנים ושר האוצר. זכותם של חברי האופוזיציה להיפגש עם מי שהם רוצים. יחד עם זאת עליהם להכיר בתוצאות ההצבעה הדמוקרטית שהתקיימה בישיבת מועצת העיר בנושא צו המיסים, גם אם היא נוגדת את דעתם".

בדוק גם

פארק בר-לב צילום יחצ

שותפות חדשות לפארק התעשיות בר-לב

  בענה, דיר אלאסד ומג'ד אלכרום הצטרפו כשותף רביעי בפארק התעשיות בר-לב. זאת לאחר ששר …

רינה גרינברג - צילום ראובן פוטוצ'ינסקי

יו"ר ועדת הבחירות דחה עתירה של גרינברג ומתח עליה ביקורת נוקבת

גרינברג עתרה נגד גודל שלטי החוצות של המועמד לראשות העירייה משה קונינסקי. השופט: "מהתמונות שצורפו, דווקא מטעמה של העותרת, נתלו מודעות החורגות מהגודל המותר... הנני מצווה עליה להסיר כל מודעה שנתלתה על דירות מגורים ובמטה הבחירות החורגת מהגודל המותר"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *