בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / כפר ראמה: מכשירים מתנדבים לזק"א

כפר ראמה: מכשירים מתנדבים לזק"א

תוכנית הכשרה ייחודית למתנדבי זק"א הושקה במגזר הערבי. מטרת התוכנית, שיזמו המשרד לפיתוח הנגב והגליל, הרשות לפיתוח הגליל וזק"א היא לשמור על כבוד המת ללא קשר להשתייכותו הדתית.

ביום שלישי השבוע הושק מסלול ההכשרה הייחודי עבור מתנדבי זק"א בכפר ראמה הסמוך לכרמיאל. יותר מ-40 מתנדבים מכל העדות יעברו הכשרה לפי מערך לימודי שנבנה במיוחד עבורם. טקס ההשקה התקיים במעמד המשנה לראש הממשלה והשר לפיתוח הנגב והגליל סילבן שלום, יו"ר זק"א, יהודה משי זהב, ושלושה אנשי דת: מוסלמי, נוצרי ודרוזי.

בתוכנית מושקעים יותר מ-750 אלף שקלים. מטרת מסלול ההכשרה בכפר ראמה היא סיוע לכוחות ההצלה בטיפול בזירות אסון, כאשר תפקידם של המתנדבים יהיה לסייע ככל הניתן לזיהוי הקורבנות ולהבאת הגופות לקבורה.

השר שלום: "חשוב לנו להשקיע בתוכנית מעין זו מהסיבה הפשוטה שלכל אדם מגיע את הכבוד הראוי לו וחשוב לדאוג להכשרה הולמת של כוח האדם. אנו שמים דגש על התפישה השונה בקרב העדות השונות ולכן הקפדנו על תוכנית לימודים ייחודית עבור המתנדבים. אני מברך על הבחירה האצילית של המתנדבים לתרום לקהילה".

זק"א בכפר רמה
מימן לשמאל: יהודה משי זהב (יו"ר זק"א), אנשל פרידמן והמאבטח של השר ( צילום: יח"צ)

בדוק גם

חגיגה מוקדמת. שחקני אליצור כרמיאל חוגגים את הישארותם בליגת העל בסיום העונה צילומים: אלכס הובר

שרדו וירדו: אליצור כרמיאל ויתרה על ליגת העל

יו"ר האגודה יצחק קפלן, שהזהיר בסיום העונה שעברה כי ללא תקציב ראוי הוא אינו מתכוון להמשיך להחזיק את הקבוצה בליגת העל, מימש השבוע את איומו והחליט: אליצור כרמיאל תשחק בעונה הבאה בליגה הלאומית

סרט מלחמה (פנתרמדיה)

שלומי: ההורים דורשים כיתה לחינוך המיוחד

הורים משלומי ומהסביבה דורשים  שתיפתח בשנת הלימודים הבאה כיתת תקשורת (חינוך מיוחד) רב גילאית בבית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *