יום רביעי , ספטמבר 26 2018
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / האם משה קונינסקי בדרך לקואליציה?

האם משה קונינסקי בדרך לקואליציה?

 

חברים? אלדר וקונינסקי לפני תחילת הישיבה ביום רביעי שעבר צילום: אלכס הובר
חברים? אלדר וקונינסקי לפני תחילת הישיבה ביום רביעי שעבר (צילום: אלכס הובר)

ישיבת מועצת העיר שהתקיימה ביום רביעי שעבר הייתה הפעם נינוחה, תרבותית, ללא התקפות הדדיות וכל השיח התקיים בנועם. אידיליה זאת מתווספת לשמועות אשר נפוצו בימים האחרונים בדבר מגעים המתקיימים בין מ"מ ראש העירייה רינה גרינברג לבין יו"ר האופוזיציה, משה קונינסקי, בדבר הצטרפותו של האחרון עם כל סיעתו לקואליציה הרחבה של עדי אלדר. אם אכן המהלך יבשיל, תיוותר מועצת העיר ללא אופוזיציה.

מקורבים לגרינברג אומרים, כי רצונה הוא לראות את סגן ראש העירייה הצעיר, רותם ינאי מהבית היהודי מחוץ לקואליציה וזאת עשויה להיות אחת הדרכים לקיום שאיפתה. די אם נזכור כי לא מכבר צורפו אנשי סיעת יחד החרדים אשר תחילה נותרו מחוץ לקואליציה, מהלך שכוון כדי להחליש את מעמדו של ינאי.

משה קונינסקי האם אתה וסיעתך בדרך לקואליציה העירונית?
"אנחנו בתהליך של הפשרת יחסים. אני בהחלט מאמין בבניית אמון מחודשת לטובת העיר ואזרחיה, אולם רחוקה הדרך מניהול מו"מ. לא התחלנו".

 רינה גרינברג, האם יש סיכוי להגדיל את הקואליציה, את בודקת אפשרויות עם משה קונינסקי?
"לא מתקיימים שום מגעים עם קונינסקי. אני לא מוסמכת לנהל מגעים קואליציוניים. זה נכון שיש שיפור ביחסים. למשל, אחרי ישיבת ועדת הכספים שהתקיימה לפני שבועיים קונינסקי אמר שאני יכולה לפרגן על שהוא השיג 600 אלף שקל לספורט, ואמרתי את זה, כי זה נכון".

יש האומרים שאחת הסיבות למהלך הזה, אם יבשיל, היא לנסות להוציא את רותם  ינאי אל מחוץ לקואליציה?
"זה נכון שאני לא אוהבת את רותם, הוא חושב שאני מתמודדת לראשות העירייה וזה כנראה לא לרוחו. בנוסף יש עכשיו מתח גדול יותר בינינו בגלל הקרבה לבחירות לכנסת. הוא מייצג את הבית היהודי ואני את ליברמן".

בדוק גם

אשר שמואלי (צילום: פרטי)

רשימת שמואלי: ראשי וחברי ועדים למועצת העיר נהריה

יו"ר ההסתדרות במרחב אשר שמואלי שלף השבוע את השפן מהכובע, כשהודיע שיתמודד למועצת העיר נהריה ברשימה עצמאית, שכל חבריה ראשי וחברי ועדים

סמל גיא ריזק - צילום אלכס הובר (2

מצד"ל לצה"ל: סיפורו המדהים של לוחם הסיירת המצטיין

סמל גיא ריזק מכרמיאל, לוחם מצטיין בסיירת גולני, נולד למשפחה נוצרית בדרום לבנון שברחה לארץ לאחר נסיגת צה"ל והתגייר. את אות ההצטיינות קיבל מידי עופר מנדלוביץ', קצין בגולני ומורה באורט כרמיאל, שבנו עוז נהרג בחרמון כלוחם בחטיבה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *