יום שלישי , דצמבר 18 2018
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / אדם חולץ מבור בעומק עשרה מטרים ביער שגב
חילוץ מבור  (כיבוי אש גליל מערבי)
חילוץ מבור (כיבוי אש גליל מערבי)

אדם חולץ מבור בעומק עשרה מטרים ביער שגב

לוחמי האש במרחב גליל מערבי חילצו אמש (שני) אדם שנפל לבור מים בעומק של עשרה מטרים ביער שגב שבגליל. מפקד המשמרת רשף/מ ישראל שייה, הזניק למקום האירוע שישה צוותי כיבוי מתחנה אזורית גליל מערבי, במקביל הוקפצה יחידת היל"מ (יחידה לחילוצים מיוחדים) של גליל מערבי למקום.

הבור הפתוח  ביער שגב
הבור הפתוח ביער שגב (צילום: כיבוי אש גליל מערבי)

עם הגעת צוותי הכיבוי למקום הבחינו בבחור צעיר השרוע בתחתית הבור כשהוא בהכרה. מפקד יחידת היל"מ להב/מ עופר חזן בסיוע של לוחמי האש החלו בבנייה מהירה של עמדות הרמה מעל פתח הבור, גלאי גזים שהוכנס לבור התריע על המצאות גזים רעילים ככל הנראה כתוצאה מהמצאות מגנרטור שהופעל בתוך הבור. לוחם יל"מ הורד באמצעות חבלים אל תוך הבור כשהוא מוגן נשימתית ורתם את הפצוע אליו, לאחר אבטחה של הפצוע ניתנה ההנחיה להרמה של השניים, כוחות הכיבוי שהיו פרוסים מעל הבור החלו במשיכה מבוקרת עד הוצאת הפצוע מהבור והעברתו לטיפול מד"א כשהוא במצב קשה אך יציב.

מדובר בפעולה מורכבת מאוד בתנאי שטח סבוכים שדרשה מיומנות רבה, עבודה מקצועית של לוחמי היל"מ ולוחמי האש הביאה לחילוץ מהיר של הפצוע ולהבאתו לטיפול רפואי תוך זמן קצר.
חזן: "לאחרונה היחידה חוותה מספר אירועי חילוץ מורכבים, אין ספק שהלוחמים הפגינו בטחון רב ומקצועיות ראויה לציון, עבודה טובה של כלל הכוחות סייעה בחילוץ מהיר של הפצוע".

חילוץ אדם מבור ביער שגב
חילוץ אדם מבור ביער שגב (צילום: כיבוי אש גליל מערבי)

בדוק גם

דני יוספסברג צילום רותי ברמן

לכבאות אין דובר. אז מעכשיו לא נשמע על שריפות?

בהנחיית ארגון הכבאים הארצי, החל מהשבוע לא יינתנו שירותי דוברות ברשות הארצית לכבאות והצלה. ארגון …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *