יום רביעי , ינואר 16 2019
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / ביום שלישי הקרוב כולנו עושים מעשים טובים
הפך ליום בינלאומי. שרי אריסון בפעולה צילום: סיון פרג'
הפך ליום בינלאומי. שרי אריסון בפעולה צילום: סיון פרג'

ביום שלישי הקרוב כולנו עושים מעשים טובים

יום מעשים טובים 2014 יתקיים השנה בישראל ביום שלישי, 11 במרס. כמדי שנה ההתגייסות בישראל ובעולם לעשיית מעשה טוב למען הזולת עצומה, וליום המיוחד הזה נרשמו כבר כחצי מיליון ישראלים שייצאו לעשות טוב במסגרת כ-7000 פרויקטים בכל רחבי הארץ.

אנשים פרטיים, קבוצות, ארגונים וחברות עסקיות יקיימו ביום זה פעילויות מגוונות: החל משיפוץ וצביעה של מוסדות רווחה, ניקוי חופים, ימי כיף לאוכלוסיות מיוחדות , טיפוח גינות קהילתיות, ועוד. אשת העסקים והפילנתרופית ויוזמת יום מעשים טובים, שרי אריסון: "לפני כשמונה שנים החל יום מעשים טובים בישראל בהשתתפות 7000 אנשים. עם השנים, היום התרחב, חצה את גבולות ישראל והפך ליום בינלאומי. ב"יום מעשים טובים" מתבטלות כל ההפרדות: נשים וגברים, צעירים ומבוגרים, מאמיני כל הדתות ואתאיסטים – כולם, ללא יוצא מן הכלל, מתלכדים כגוף אחד למטרה אוניברסאלית

עשיית הטוב למען האחר. אני מאמינה כי אם כולנו נחשוב טוב, נדבר טוב ונעשה טוב – העולם בו אנו חיים ייראה אחרת". השנה, במסגרת הפעילויות השונות של יום מעשים טובים, אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים ייקחו חלק בעשיית הטוב ויעניקו מכישוריהם למען אחרים. החברה הערבית כולה נרתמה ליום זה ובכל הרשויות המקומיות הערביות יתקיימו השנה פעילויות במסגרת יום מעשים טובים.

הפך ליום בינלאומי. שרי אריסון בפעולה צילום: סיון פרג'
הפך ליום בינלאומי. שרי אריסון בפעולה צילום: סיון פרג'

במהלך שמונה שנות קיומו נוספו ליום מעשים טובים פעילויות מיוחדות, אשר הפכו כבר למסורת. כך, לדוגמה, ייקחו השנה אלפי תלמידים מרחבי הארץ חלק בתוכנית חינוכית "יוצרים שינוי" -תוכנית המקנה לילדים את הכלים לחולל שינוי לטובה בסביבתם. התוכנית היא תוכנית עולמית ומתקיימת ב-40 מדינות בעולם. השנה יצטרפו גם מאות גני ילדים שיישמו תוכנית הנקראת "בואו נשנה ביחד" – למען חברה טובה יותר.

בדוק גם

. שמעון פרס (צילום: David Shankbone, ויקישיתוף, CC BY_SA 3.0)

כל הדרך לבנק

חבל, באמת חבל, שקנאה וצרות עין דפקו לשמעון פרס קריירה חדשה כמקדם ענייני בנק הפועלים. בגיל 93 הוא יכול היה להוכיח שוב כמה הוא באמת איש מיוחד במינו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *