עצמאים בשטח

 

מאת: דור אלדר

1. הכר את המונח תוכן מערכתי ביחס לתוכן מסחרי. זכור: יחסי ציבור הם תוכן מערכתי ולא מסחרי.

2. הכר את הפעילות ושירותי העסק שלך, תוך היכרות עם ערך הייחודיות של העסק על פני המתחרים ובכלל, ובעיקר סמן את קהל היעד אליו אתה רוצה לפנות.

3. הכן רשימה של אמצעי תקשורת: להיכן אתה רוצה להגיע ולהיחשף? מומלץ לרדת לרזולוציות נמוכות עד איזה מדור/תת מדור אתה מעוניין להשתלב בו.

4. צור קשר עם המדיה אותה בחרת להשגת פרטי הכתב, מומלץ להשיג טלפון וכתובת מייל מלאים.

דור אלדר (צילום: קרן מזור)
דור אלדר (צילום: קרן מזור)

5. הכן רשימה של רעיונות מערכתיים אותם אתה מעוניין לשווק לאמצעי התקשורת. שים לב: השיווק לאמצעי התקשורת שונה מהשיווק לצרכן. חשוב שהרעיון שאותו אתה משווק, יעלה על כתב בצורה ברורה ומדויקת, תוך פירוט מלא של התוכן שאתה מציע לכתב.

6. דאג להיות בקשר עם הכתב ולוודא שקיבל את הרעיון ששלחת והאם הכל ברשותו, או שנדרש מידע או תמונה נוספים.

7. עקוב אחר הפרסום.

8. כשכתבה פורסמה אודות השירות/המוצר/המותג שלך, דאג לקדם ולחשוף אותו באמצעים נוספים כגון רשתות חברתיות – פייסבוק, לינקדין וכו' – וגם להפיץ לחברי מועדון הלקוחות.

9. מומלץ לעדכן בכל עת את בנק הרעיונות היצירתיים שלך כדי שיותאמו לתוכן המערכתי שהתקשורת תשמח לפרסם. דאג שהרעיונות יהיו חדשותיים, ענייניים ובעלי ערך מוסף.

10. חזור על פעולות 9-3. ככל שתציע יותר רעיונות לאמצעי התקשורת, כך תוכל לקבל במה תקשורתית רחבה וליהנות מחשיפה מתמדת לעסק שלך. וכן, "אתה שם – משמע אתה קיים".

בהצלחה, כן זה אפשרי!

© הכותבת היא בעלת אלדר תקשורת ויחסי ציבור, www.eldar-pr.co.il

 

 

 

בדוק גם

"לא רק סופרמרקט, אנחנו הכל"

לפני 25 שנים פתח מונהל חמוד את מרכז המזון בירכא, תוך שהוא חורט על דגלו את טובת הלקוח. עם השנים נפתח סניף גדול יותר בנצרת עלית והרשת הפכה לחוויית הקנייה הטובה ביותר בארץ. לאחרונה, החנויות מותגו מחדש והיום הן נקראות "Merkaza" ומכילות כל מה שצריך לבית ולמשפחה. את הרשת מנהלים ילדיו של חמוד, שלא מפסיקים לחדש ואפילו חושבים על סניף נוסף, גדול יותר

פסגת היוקרה של עפולה (צילום פפושדו)

חדש בעפולה: וילה בשמיים!

קבוצת פפושדו מציגה את הפנטהאוזים שמהווים את פסגת היוקרה של עפולה. כמו בוילה או בבית פרטי, דירות הפנטהאוז של קבוצת פפושדו ניהנות משטח בנוי גדול במיוחד (מעל 200 מ"ר) ושטח היקפי של מרפסות ענק עם בריכת שחייה פרטית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *