אליפות ישראל arena בשחייה לנוער ולבוגרים ננעלה במוצאי שבת עם שיא גילאים חדש של שחיינית העל אנסטסיה גורבנקו ממכבי קרית ביאליק. גורבנקו קבעה את השיא במשחה 50 מ' חזה בוגרות. השחיינית, שחגגה שלשום יומלדת 16 (ראו אייטם ב'שוס'), סיימה במקום הראשון ועצרה את השעון בזמן 31:73 שניות ושיפרה ב-22 מאיות את שיאה בן העשור של יוליה בנך. באותו משחה זכתה ניקול ברקוביץ' מהפועל קרית אתא במקום השלישי עם 33.69 שניות.
גורבנקו סיימה את האליפות עם שלל של שבע מדליות זהב, שלוש מהן בבוגרות וארבע בנוער, ובמדליית כסף בבוגרות. על הדרך שברה שני שיאי גילאים. פרט ל-50 חזה, היא שברה שיא גילאים במשחה 100 חזה בתוצאה 1:09.28. שחייני ביאליק זכו ב-22 מדליות בבוגרים ובנוער.
בדרוג הכללי לבוגרים סיימה מכבי ביאליק במקום ה-6 כללי, עם 468 נק', הבנים סיימו במקום ה-5 והבנות במקום ה-9. הפועל קרית אתא סיימה את התחרות במקום ה-11 כללי, עם 216 נקודות. בהחלט הישג יפה למועדון הצעיר. הבנות סיימו במקום ה-8 כללי והבנים סיימו במקום ה-15. בסך הכל גרפו שחייני אתא 17 מדליות בתחרות לבוגרים ולנוער.
בדרוג הסופי לנוער סיימה מכבי קרית ביאליק במקום ה-9 כללי, עם 947 נקודות. הבנים סיימו במקום הרביעי והבנות במקום ה-16. הפועל קרית אתא סיימה במקום ה-14 כללי, עם 555 נקודות, הבנות במקום ה-10 והבנים במקום ה-20.
להלן תוצאות שחייני ביאליק ואתא:
50 פרפר
טל יחביץ: (גיל 15) מכבי ביאליק מקום 3 – 0:27.15.
אנסטסיה גורבנקו (16) מכבי ביאליק מקום 1 – 0:27.04.
אנסטסיה גורבנקו (בוגרות) מכבי קרית ביאליק – מקום 1 – 0:26.88.
רז הראל (16) הפועל קרית אתא – מקום 3 – 0:27.49.
400 חופשי
עילי כהן (גיל 17-18) הפועל קרית אתא – מקום 2 – 4:03.09.
בר סולובייצ'יק (בוגרים) מכבי קרית ביאליק – מקום 3 – 3:54.85.
100 חזה
הילה כח (15) מכבי קרית ביאליק – מקום 2 – 1:19.34.
אנסטסיה גורבנקו (16) מכבי קרית ביאליק – מקום 1 – 1:11.29.
אנסטסיה גורבנקו (בוגרות) מכבי קרית ביאליק – מקום 2 – 1:09.28 (שיא גילאים).
לירון קלוגר (16) מכבי קרית ביאליק – מקום 2 – 1:08.56.
ניקול ברקוביץ (17-18) הפועל קרית אתא – מקום 2 – 1:14.52.
כריסטיאן פיצ'וגין (17-18) הפועל קרית אתא – מקום 2 – 1:04.30.
200 פרפר
רז הראל (בוגרות) הפועל קרית אתא – מקום 2 – 2:20.36.
200 חזה
ניקול ברקוביץ (בוגרות) הפועל קרית אתא – מקום 3 – 2:46.41.
ניקול ברקוביץ (17-18) הפועל קרית אתא – מקום 1 – 2:46.40.
בר גורן (16) מכבי קרית ביאליק – מקום 2 – 2:50.32.
100 חופשי
טל יחביץ (15) מכבי קרית ביאליק – מקום 3 – 55:25.
עילי כהן (17-18) הפועל קרית אתא – מקום 3 – 51:20.
50 חופשי
עילי כהן (17-18) הפועל קרית אתא – מקום 3 – 24:05.
טל יחביץ (15) מכבי קרית ביאליק – מקום ראשון – 25:02.
200 מעורב אישי
דניאל אייכל (15) מכבי קרית ביאליק – מקום 2 – 2:15.99.
רז הראל (16) הפועל קרית אתא – מקום 3 – 2:31.05.
100 גב
אנסטסיה גורבנקו (16) מכבי קרית ביאליק – מקום 1 – 1:02.34.
אנסטסיה גורבנקו (בוגרות) מכבי קרית ביאליק – מקום 1 – 1:01.37.
50 חזה
הילה כח (15) מכבי קרית ביאליק – מקום 1 – 35:65.
אנסטסיה גורבנקו (16) מכבי קרית ביאליק – מקום 1 – 32:62.
אנסטסיה גורבנקו (בוגרות) מכבי קרית ביאליק – מקום 1 – 31:73 (שיא גילאים).
מיה שלם (16) הפועל קרית אתא – מקום 3 – 34:34.
לירון קלוגר (16) מכבי קרית ביאליק – מקום 2 – 30:89.
ניקול ברקוביץ (17-18) הפועל קרית אתא – מקום 1 – 33:55.
ניקול ברקוביץ (בוגרות) הפועל קרית אתא – מקום 3 – 33:69.
כריסטיאן פיצ'וגין (17-18) הפועל קרית אתא – מקום 1 – 29:35.
200 חופשי
עילי כהן (17-18) הפועל קרית אתא – מקום 2 – 1:51.69.
400 עורב אישי
יהונתן רום (17-18) מכבי קרית ביאליק – מקום 3 – 4:41.19.
100 פרפר
רז הראל (16) הפועל קרית אתא – מקום 2 – 1:04.16.
4 כפול 50 חופשי שליחים
מכבי קרית ביאליק (15-16): (טל יחביץ, לירון קלוגר, איתן מוזיקנסקי, קיריל מחרקוב) – מקום 3 – 1:39.94.
4 כפול 50 מעורב שליחים
מכבי קרית ביאליק (15-16): (איתן מוזיקנסקי, לירון קלוגר, טל יחביץ, קיריל מחרקוב) – מקום 3 – 1:51.43.
4 כפול 200 חופשי שליחים
מכבי קרית ביאליק (בוגרים): (בר סולובייצ'יק, איתן יודשקין, מקסים צ'יפרוב, גיא מוסקוביץ) – מקום 3 – 7:36.50 דקות.
אלכסיי ברוניקוב: "בזכות מחנה האימונים"
מאמן הפועל קרית אתא מאוד מרוצה מהישגי חניכיו ומייחס את ההצלחה של השחיינים להכנה. "עשינו עבודת הכנה טובה מאוד לקראת האליפות. יצאנו למחנה אימונים בבולגריה, גם עם הבוגרים וגם עם הצעירים וזה בהחלט השפיע על התוצאות וההישגים שלנו. רוב השחיינים שיפרו את התוצאות שלהם. יצאנו עם 19 שחיינים לאליפות וזכינו ב-17 מדליות, מהן 14 בנוער ושלוש בבוגרים. זו פעם ראשונה שיצאנו עם כמות כזו של שחיינים, כמעט כולם הביאו תוצאות ועזרו לשפר את הניקוד הקבוצתי.
"ניקול ברקוביץ עשתה תחרות מצוינת, עם שתי מדליות בבוגרים ושתי מדליות זהב בנוער ומדליית כסף. גם הראל רז נתנה הצגה עם מדליה ראשונה בבוגרות וארבע מדליות בנוער. עילי כהן, עם ארבע מדליות, וכריס פיצוגין, עם שתי מדליות, עשו תחרות טובה מאוד.
"חשוב להדגיש, אנחנו אגודה דיי צעירה, סך הכל חמש שנים על המפה, ותנאיי האימון שלנו לא כל כך טובים. סיימנו בבוגרים במקום ה-11, עשר האגודות שלפנינו נהנות מתנאים הרבה יותר טובים. בסך הכל אני מאוד מרוצה מהשחיינים ומודה להם על העבודה שעשו. אני רוצה להודות להנהלה שהוציאה את הילדים למחנה האימונים בבולגריה, זה מה שנתן את הפוש לתחרות. תודה גם לצוות המאמנים שעובד איתי: ויטלי זיבריצקי וניקול ברקוביץ, שעובדת בעיקר עם הנבחרות הצעירות וגם עם הבוגרים".