יום ראשון , מאי 26 2019
בית / שרון / חדרה / שיעור אחר לתלמידים
מאחורי החוטים. התלמידים בסיור
מאחורי החוטים. התלמידים בסיור

שיעור אחר לתלמידים

במסגרת פרויקט של עמותת "שיעור אחר" למדו תלמידי כיתות ו' בבית ספר "אחד העם" קורס בטכנולוגיה על-פי התוכנית "מאחורי החוטים".

עמותת "שיעור אחר" פועלת לקידום שוויון הזדמנויות ולעידוד מעורבות משמעותית של הציבור במערכת החינוך. הפעילות מתבצעת באמצעות מתנדבים ממגוון תחומי עיסוק, המאפשרים לתלמידים להיחשף למגוון תחומי עניין שעשויים לפתוח בפניהם נתיבי חיים אפשריים ואופקים חדשים.

העמותה מפתחת תוכניות העשרה, בשיתוף עם אנשי המקצוע, הכוללות מערכי שיעור מובנים וחווייתיים מבוססי הפעלות, סימולציות ואמצעי המחשה. בין התוכניות גם תוכנית "מאחורי החוטים", שמטרתה היכרות עם עולם הטכנולוגיה, המחשבים והאינטרנט, לשימוש מושכל ויעיל בכלים ובמושגים של עידן המידע.

את הקורס לתלמידים בחדרה העבירו בהתנדבות האחים גיא וטל פלד, בעצמם בוגרי "אחד העם".

הקורס נמשך עשרה מפגשים ואורגן סביב נושאים ויישומים מעולם הטכנולוגיה. הנושאים הועברו בדרך חווייתית של התנסות ומשחק והיוו הצצה לעולם מרתק המעודד סקרנות ויצירתיות.

התלמידים למדו על מקומה של הטכנולוגיה בחייהם כיום ובעתיד, השפעתה עליהם ומה ניתן להפיק ממנה, צרכנות נבונה וחשיבה ביקורתית כלפי חידושים טכנולוגיים בכלל והשימוש באינטרנט בפרט.

פעילות השיא כללה סיור מוצלח ומרשים בחברת  X.M.Pie , בה נחשפו התלמידים למידע רב ומגוון ופגשו עובדים נוספים בחברה מתחומי המקצוע שסיפרו על עולם התוכן שבו הם עוסקים.

כך למשל שמעו התלמידים את הרצאתה של עינב כהן על "מהו אינטרנט", הרצאתו של עמית כהן שסיפר על עצמו ובאמצעות הומור והמון רגישות שיתף את התלמידים כיצד הגיע לתפקידו הנוכחי כמנהל בחברה, וכן מוחמד מנסור שחתם את הביקור עם הרצאה מרתקת בה שילב את סיפורו האישי והציג תוכנה המשמשת כאמצעי התקשרות ומאפשרת תקשורת און ליין עם לקוחות בכל העולם וחיבור למחשבים בכל העולם. התלמידים למדו על הסכנות האורבות לנו ברשת ועל אמצעי הזהירות המומלצים.

 

 

בדוק גם

מימין לשמאל: תמר אשכנזי, לימור הרדן וליאת יוסף | צילומים: באדיבות עיריית קרית ביאליק

3 מורות מקרית ביאליק בתחרות "המורה של המדינה"

שלשום, שישי, פורסמה רשימת 50 המועמדים הסופיים בתחרות "המורה של המדינה" לשנת 2019. שלוש מהם הן …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *