יום ראשון , מאי 26 2019
בית / שרון / חדשות שרון / התלמידים חוצים כביש סואן בדרכם לבית הספר
חבר מועצת פרדס חנה, אבי כאכון
חבר מועצת פרדס חנה, אבי כאכון (צילום עצמי)

התלמידים חוצים כביש סואן בדרכם לבית הספר

להורי התלמידים בבית הספר החלקאי בפרדס חנה נמאס שלילדיהם אין הסעות מסודרות לבית הספר. 
התלמידים, משתמשים בתחבורה הציבורית ובקווי האוטובוס  ויורדים בתחנות קבועות. לטענת ההורים תחנות ההורדה רחוקות מבתי התושבים בפרדס חנה וכרכור. ההורים אף טוענים כי צריך לתזמן מחדש את זמני הגעת האוטובוסים.

חבר מועצת פרדס חנה, אבי כאכון
לא קיבל תשובות. אבי כאכון (צילום עצמי)

אם לילדה הלומדת בבית הספר מספרת: "המועצה התחייבה להקים וועדה שתדון בהסעות. כיום היא נותנת כרטיסיות רק לזכאים כאשר כיתות יא' יב' לא זכאים. מאות התלמידים של תיכון החקלאי צריכים לחצות את כביש 65 המסוכן ולצעוד כקילומטר בכדי להגיע למעבר חציה בו אפשר לעבור בבטחה". כתוצאה מכך הורים לוקחים את התלמידים לבית הספר דבר שיוצר עומסי תנועה מטורפים בכניסה".

חבר המועצה מסיעת ש"ס אבי כאכון החליט להרים את הכפפה  לדבריו הוריהם של התלמידים התקשרו אליו זועמים.
"לאוטובוסים יש שעות מסוימות כך שאם תלמיד מסיים אחרי השעה 13:00 הוא בבעיה, בנוסף אין הסעות לתוך כרכור. תלמידים צריכים לצעוד בימי הקיץ החמים או לחלופין בימי הגשם. מדובר במרחק לא מבוטל".

תחנת אטובוס
צילום אילוסטרציה

כאכון הגיש הצעה לסדר ליו"ר המועצה חיים געש וכתב: "פניתי אלייך במכתב וקיבלתי תגובה ממנהלת לשכתך שרשמה שאין בעיות עם התחנות וההגעה לבית הספר, בנוגע לשעות האוטובוסים, למועצה אין שליטה על כך. אנחנו בפתחו של החורף. איך הילדים ילכו מעל קילומטר ברגל"?

בהצעה לסדר מציע כאכון  שהמועצה תקים מערך הסעות מסודר, מתחנות בתוך כרכור ובתוך פרדס חנה. הסעה שתגיע עד שערי בית הספר בדיוק כפי שהיה לפני מספר שנים".

ממועצת פרדס חנה נמסר בתגובה: "שאלת אופן ההגעה של התלמידים לבית הספר עלה בעבר לדיון במליאת המועצה, בעקבותיו הוקמה ועדה נרחבת. המלצות הוועדה היו מעבר מהסעה מאורגנת לחלוקת כרטיסיות אוטובוס לתלמידים. המועצה פנתה באופן יזום לחברת "אגד" בכדי להתאים הקו לצורכי התלמידים.  תחנה מוסדרת בכניסה לבית הספר, התאמת לוחות הזמנים לשעות הגעה ויציאה של התלמידים מבית הספר , ותגבור הקווים בשעות הנדרשות.

"יצוין כי על פי משרד החינוך המועצה מחויבת בארגון (ולא מימון) הסעות מאורגנות לתלמידים בכיתות ד'-י' אשר המרחק משער בית הספר לביתם עולה על 3 ק"מ. כיום המועצה מארגנת ומממנת (למרות שאינה מחויבת במימון) הסעה לתלמידים אשר עומדים בקריטריונים של משרד החינוך".

בדוק גם

ישיבת המועצה ה-15

האופוזיציה בחדרה לא תגיע לישיבת המועצה הערב

סיעות האופוזיציה במועצת העיר חדרה – מחוברים, הליכוד וש"ס – הודיעו היום (ד') כי לא …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *