יום רביעי , מרץ 20 2019
בית / שרון / חדשות שרון / "האנדרטה הפכה לגן אירועים"
אנדרטת הנחל
"החיים שלנו הפכו לבלתי נסבלים". אנדרטת הנח"ל (צילום: חיים טובול)

"האנדרטה הפכה לגן אירועים"

לתושבי שכונת יפה נוף בפרדס חנה נמאס. הם מתלוננים על רעש של מוזיקה חזקה הבוקע מאנדרטת הנח"ל הסמוכה לשכונה גם בשעות לא סבירות, וחלקם אף סבורים כי קיום הופעות במקום הוא שימוש לא ראוי באתר המנציח את חללי חטיבת הנח"ל.

אנדרטת הנחל
"החיים שלנו הפכו לבלתי נסבלים". אנדרטת הנח"ל (צילום: חיים טובול)

אנדרטת הנח"ל שוכנת בסמוך למגרש הכדורגל של פרדס חנה, ליד פארק התעשייה של קיסריה. המקום רחב ידיים, ולטענת תושבי שכונת יפה נוף הסמוכה לאנדרטה, לא מכובד לקיים בו הופעות של אמנים.

"במקום נערכים אירועים שלא קשורים לחיילים או להנצחה", טוענת תושבת השכונה, רחל וקנין, "בשבוע שעבר למשל נערך במקום מופע של דני סנדרסון. אנחנו גרים מעבר לכביש וכשיש הופעות אני מרגישה כאילו הרעש הוא בתוך הבית שלי. ביקשנו מהמועצה להפסיק את האירועים, אבל זה לא עוזר, כיוון שיש להם אישורים לעשות את זה. חוץ מהרעש, מדובר באנדרטה לזכר חללי הנח"ל. זה מקום שהוא למעשה מצבה לכל הנופלים של הנח"ל. איך הם מסוגלים לעשות במקום כזה מסיבות ומופעים? בעיניי זה פשוט נורא".

ממועצת פרדס חנה-כרכור נמסר בתגובה: "רחבת הדשא הסמוכה לאנדרטה מנוהלת על ידי העמותה להנצחת חללי צה"ל, ומצויה בשטח המוניציפלי של הרשות. המקום חי ותוסס לאורך כל השנה והוא משקף בכך את אופיה הפעיל של המושבה. העובדה כי במת המופעים ממוקמת בסמוך לאנדרטת הנח"ל מאפשרת שההנצחה תבוא לידי ביטוי יום יום, כפי שמקובל ביישובים אחרים ברחבי הארץ. הפעילות מתבצעת בשעות המותרות על פי חוק".

הכתבה המלאה תפורסם ביום שישי בכל הפרדס 

בדוק גם

אמבולנס מד"א. צילום: רועי פלצמן

רוכב אופניים נפגע מאוטובוס בדרך הבנים בפרדס חנה

רוכב אופניים בן 40 נפגע היום (ב') אחר הצהריים מאוטובוס בדרך הבנים בפרדס חנה. אנשי …

2 תגובות

  1. אני חושב ש"מה שכתוב בחוק השעות" די גורע מהיחס לתושב.
    אז מה אם הכל חוקי, זה לא סותר את העובדה שזה מפריע לתושבים, ומה אם יום אחד החלטתי ללכת לישון בשעה שמונה כי אני קם מוקדם? מה אם אני עובד בלילות וקם בשעה 3?
    חוסר התחשבות טוטאלי של פרדס חנה הן בזילות המצבה והן בזילות התושבים, צריך צלם אירועים שימחיש כמה קשה זה לחיות ליד.
    אני מדבר בתור תושב ליד המקום המדובר.

  2. מישהו פה עושה כסף והרבה על הגב שלכם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *