יום ראשון , מרץ 24 2019
בית / שרון / כרכור / האם בית הפועל יהפוך לבניין מגורים?
בית הפועל. (צילום: ברכי רונן)
בית הפועל. פרדס חנה (צילום: ברכי רונן)

האם בית הפועל יהפוך לבניין מגורים?

בית הפועל.  (צילום:  ברכי רונן)
בית הפועל. פרדס חנה (צילום: ברכי רונן)

ביום שני התקיים דיון בוועדה המחוזית בנוגע לתוכנית המייעדת את מתחם הפועל מול המתנ"ס, באזור רחובות המעלה והראשונים במרכז פרדס חנה-כרכור, הכולל את בית הפועל ההיסטורי, לבניית בניין מגורים של 6 קומות בגובה 22 מטרים. יזמי התוכנית, שהופקדה בוועדה המחוזית בינואר האחרון, הם גנדר לבניין מסחר בע"מ וגרינברג א.מ.ן בע"מ, בשיתוף המועצה המקומית.

בדיון השתתפו נציגי הצדדים, ביניהם כעשרה מתנגדים לתוכנית. לפני כחודשיים נאספו כ-500 התנגדויות לתוכנית. בין הנימוקים המרכזיים: הבנייה תתבצע על שטח המיועד לשימור ולצורכי ציבור לפי תוכנית המתאר, והועלתה ביקורת על הדרך שבה הוכשר כעת להסבה למגורים.

דן אהרון, תושב כרכור שנכח בדיון, הסביר את הרקע להתנגדות: "מהנדס המועצה ציין כי לפני כחמש שנים נדחתה בקשת היזם הפרטי להסב את השטח שעליו עומד להיבנות הבניין מצורכי ציבור לבנייה פרטית, אך כיום, מאחר שהמועצה רכשה את השטח הסמוך, ניתן לאשר את הבקשה להחלפת הייעוד בין החלקות. הציבור יוצא נפסד פעמיים: השתמשו בכספו לרכישת שטח לצורכי ציבור ועל חשבון רכישה זו יכשירו קרקע שייעודה ציבורי לטובת יזם פרטי".

הגר פרי-יגור, מתכננת ערים וחברת מועצה מסיעת "ביחד עם העבודה", מלווה את המאבק ונכחה השבוע בדיון. "מדובר בתוכנית המאיימת לפגוע באיכות החיים והסביבה של תושבי המושבה בכלל ורחוב הראשונים בפרט. כעת נותר להמתין להחלטת הוועדה המחוזית".

בדוק גם

מרכז עסקים חדש (הדמייה באדיבות כורדני)

מרכז העסקים החדש של שופרסל נדל"ן בקרית מוצקין יוצא לדרך

  בחודש ספטמבר יושק מרכז העסקים והפנאי החדש של קרית מוצקין "כורדני". המרכז מצוי בימים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *