יום שישי , אפריל 26 2019
בית / שרון / חדשות שרון / נתניה: המימונה פוצלה לשני אירועים בשכונות העיר
גן המסילות בנתניה. (צילום: רותי ברמן)
המימונה עברה דירה. גן המסילות בנתניה. (צילום: רותי ברמן)

נתניה: המימונה פוצלה לשני אירועים בשכונות העיר

השנה לא יתקיימו אירועי המימונה בנתניה בגן מסילות. התקציב העירוני לחגיגות פוצל ויתקיימו שני אירועים בשכונות עיר. בקרית נורדאו תתקיים מימונה במוצאי החג ובשכונת בדורה למחרת. זה מספר שנים נערך אירוע ענק בגן מסילות עם בימת אירועים. תושבי העיר נהגו לערוך את מצוות "על האש" עם מוסיקה ודוכני מזון וחאפלה כמנהג יהדות המזרח. לדברי מנהלת אגף השכונות בעירייה במשך השנים ההיענות התושבים פחתה: "השנה חולק התקציב בין שתי שכונות ואת אירועי המימונה יערכו במתנ"סים".

גן המסילות בנתניה. (צילום: רותי ברמן)
המימונה עברה דירה. גן המסילות בנתניה (צילום: רותי ברמן)

לדברי אריה נעים ממתנ"ס דורה המתנ"ס  בר מוכן עם אוהל מרוקאי, מחצלות ופינות ישיבה מסורתיות. הארוע במתנ"ס דורה יערך למחרת החג. הוזמנו מטעמים מרוקאים וחלק מהם אף יאפו תושבי השכונה. במקום תהיה מוסיקה וחאפלה של ריקודים ואוכל: "זהו חגם של יוצאי צפון אפריקה ואנחנו הזמנו לאירוע זה הוזמנו גם תושבי העיר מהקהילה האתיופית ומחבר העמים כדי להכיר להם את המסורת.  בסיום הערב יוקרן על מסך ענק משחק כדורגל חצי גמר גביע האלופות. אני מאמין שתושבים רבים יגיעו וזה יהיה ארוע שכונתי מוצלח".

במתנ"ס קרית נורדאו הוקם אוהל ענק בתוך המתנ"ס והאירוע החגיגי ייערך בו במוצאי החג. באירוע יקחו חלק ראש העירייה מרים פיירברג- איכר, חברי מועצה וחברי הנהלת המתנ"ס.

לדברי מנהל המתנ"ס דורון אריה הוזמנו אליו כל תושבי קרית נורדאו, אך הצפי הוא לכ-300 אורחים. "בתוך האוהל הענק יוצב אפיריון ויתקיים בו טקס חינה מסורתי עם מוסיקה מסורתית מכישרונות מקומיים. את רוב הכיבוד יביאו התושבים מבתיהם".

 

בדוק גם

הפגנה בתי מלון מול הועדה מקומית

צעקות בישיבת הועדה המקומית נתניה: "אתה עובד בשביל תשובה או בשביל התושבים?" – וידאו

"את מי אתם משרתים ? את תושבי נתניה או את תשובה? לא איכפת לכם שחוף שלם יגזל מהציבור? החיים שלנו חשובים יותר מהרווחים של תשובה ששלח סוללה של עורכי דין. אתה עובד בשביל תשובה או בשביל התושבים?" שאלה המפגינה את אלי דלל .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *