יום ראשון , מרץ 24 2019
בית / שרון / נדל"ן שרון / מה יעלה בגורל חורשת האלונים?
טרקטורים בחורשת האלונים
טרקטורים בחורשת האלונים (צילום: עמיר פרי)

מה יעלה בגורל חורשת האלונים?

 דיירי רחוב האלונים בשכונת קרית השרון בנתניה, חוששים מהשינויים המתוכננים בחורשת האלונים, (חורשת הסרג'נטים) מול ביתם. לדברי תושב השכונה, נמרוד צימרמן, העירייה מעוניינת להקים בחורשה שהוכרה כשמורת טבע, קיוסק ומבנים נוספים.

חורשת האלונים היא שמורת היער היחידה בנתניה שהוכרזה על ידי הבריטים בסוף שנות ה-30 של המאה ה-20.  צימרמן: "הצעד הזה לחלוטין לא ברור. ברגע שיוקם שם איזשהו מבנה, יהיה קל הרבה יותר לדרוש הקמת מבנים אחרים, הוספת חנייה, הוספת כבישי גישה ומהחורשה היפה שלנו לא יוותר הרבה. אנחנו חושבים שישנם מספיק שטחים בנויים בקרית השרון ולא צריך עוד אחד".

טרקטורים בחורשת האלונים
טרקטורים בחורשת האלונים (צילום: עמיר פרי)

מעיריית נתניה נמסר שקיימת תכנית שהוכנה על פי הוראות תמ"א 22: "כל תהליך הפיתוח, שנערך לרווחת תושבי השכונה והעיר, נעשה באופן האחראי והמקצועי ביותר תוך שמירה על ערכי הטבע והסביבה.

מטרת התכנית, שהוכנה בהתאם לדוח אקולוגי, היא שהיער הנמצא בלב שכונת קריית השרון ישמש כ"יער קהילתי" שהוא אתר בילוי בטבע וכן אתר להנחלת ערכי הטבע הייחודיים לקהילה הסובבת.

"לתוכנית הוכן כאמור סקר אקולוגי על ידי רון פרומקין אשר זיהה את ערכי הטבע הייחודיים מחד ואת האזורים הניתנים לפיתוח מאידך. על פי הסקר, הוכן 'נספח נוהלי תחזוקה' שקבע הנחיות גידור, נוהלים לפעילות, מבנים, תאורה, כללי התנהגות ותחזוקה ועוד".

התוכנית כוללת שבילים קיימים ומתקנים קיימים וכן מרחבים למיקום פונקציות במקומות שאינם בעלי ערכי טבע כמו: פינות ישיבה, מתקני חבלים, מבוך, מתקני כושר, ברזיות, וכן אפשרות למיקום מבנה להתכנסות כיתות. במקום ייבנו: מבני שירותים, מרכז מבקרים ומזנון בשטח של 250 מ"ר.

 

בדוק גם

בנין העיריה הדמיה משרד אשכולות אדריכלים יהלום

משרדי הפנים והאוצר אישרו הקמת בניין עירייה חדש

המתחם שקיבל תוקף הועדה המחוזית לפני חמש שנים אמור לקום ברחובות הרצל רזיאל מינץ בשטח של כ - 21 דונם והוא תוכנן במסגרת מדיניות העירייה לקדם תהליכי התחדשות עירונית במרכז העיר הוותיק.

3 תגובות

  1. שלום אנשים.אתם גרים בבית ברחוב של הבבון בגן חיות

  2. יוסי שוורץ

    לדיירי רחוב אלונים לא יעזור עברינים יקבלו את השטח ועבריין בשיקום יפתח את הקיוסק . אנחנו חייבים להתארגן לבגץ לנוכח ראש העיר הנוכחית – מסוכנת חברה של העבריינים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *