יום רביעי , אפריל 24 2019
בית / שרון / נדל"ן שרון / יו"ר לשכת שמאי המקרקעין: הרפורמה בכפר תשפיע לרעה על העיר
אוהד דנוס (צילום: כפיר סיוון)
אוהד דנוס (צילום: כפיר סיוון)

יו"ר לשכת שמאי המקרקעין: הרפורמה בכפר תשפיע לרעה על העיר

יו"ר לשכת שמאי המקרקעין, אוהד דנוס, תקף בכנס מידע כנסים שהתקיים בשבוע שעבר את הרפורמות שמתכננת הממשלה בהסכמים הקואליציוניים ובחוק ההסדרים, במסגרתן יועברו סמכויות נרחבות לידיהן של הרשויות המקומיות. מדובר בכל הנוגע לשינוי ייעוד של שטחים פתוחים ללא פיקוח.

אוהד דנוס (צילום: כפיר סיוון)

דנוס: "במחשבה ראשונה זה נראה חיובי כי זה יפתח את הפקק בוועדות המחוזיות. אך אם הרפורמה הזאת אכן תעבור למרחב הכפרי, שהיום קשה מאוד לתכנן בו, היא תשפיע מהותית על ייעודן של הקרקעות, ורשויות אלו יתחילו להגדיל את שטחי התעסוקה והמסחר שלהן על חשבון הקרקעות הרבות והירוקות שיש להן".

בעניין זה הוסיף דנוס: "מעניין לחשוב מה תעשה במצב כזה ראש עיריית נתניה, מרים פיירברג, אם פתאום שטחים בכפר נט"ר ואבן יהודה, הסמוכים לאזור התעשייה פולג, יתחילו להשתולל עם שטחי מסחר ותעסוקה ולהשכיר אותם במחירים זולים במיוחד, עם הנחות משמעותיות בארנונה. אזור התעסוקה פולג בנתניה יאבד במצב כזה עסקים רבים, מה שיפגע בעיר נתניה ובעיקר בתושביה הרבים, וזאת לטובתם של תושבים מעטים ואמידים יחסית, החיים בכפר נט"ר ובאבן יהודה".

מעיריית נתניה מסרה ראש העירייה בתגובה: "קשה לי להאמין שממשלת ישראל תקבל החלטה חסרת אחריות, של מתן חופש פעולה למועצות האזוריות- להחליט על דעת עצמן על שינוי ייעודי הקרקעות הרבות שניתנו להם על ידי המדינה לצורך גידולים חקלאיים".

בדוק גם

הפגנה בתי מלון מול הועדה מקומית

צעקות בישיבת הועדה המקומית נתניה: "אתה עובד בשביל תשובה או בשביל התושבים?" – וידאו

"את מי אתם משרתים ? את תושבי נתניה או את תשובה? לא איכפת לכם שחוף שלם יגזל מהציבור? החיים שלנו חשובים יותר מהרווחים של תשובה ששלח סוללה של עורכי דין. אתה עובד בשביל תשובה או בשביל התושבים?" שאלה המפגינה את אלי דלל .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *