יום ראשון , מרץ 24 2019
בית / שרון / חדשות שרון / הרב קלמן בר מונה לרב הראשי בנתניה
מברכים: ד"ר לאופר, ראש העיר פיירברג-איכר, הרב קלמן מאיר בר והרב מאיר בן דהאן צילום רן אליהו
מברכים: ד"ר לאופר, ראש העיר פיירברג-איכר, הרב קלמן מאיר בר והרב מאיר בן דהאן צילום רן אליהו

הרב קלמן בר מונה לרב הראשי בנתניה

בטקס חגיגי שהתקיים השבוע בבית הכנסת הגדול, שונה הלכות הוכתר רבה הראשי האשכנזי של נתניה, הרב קלמן מאיר בר, לאחר 26 שנים, בהן לא כיהן רב ראשי אשכנזי בנתניה. קודמו בתפקיד היה הרב ישראל מאיר לאו, שעזב את כס הרבנות בנתניה לאחר שנבחר לרב ראשי לישראל.

הרב קלמן מאיר בר,  57 , נולד בתל אביב נצר למשפחת אדמורי"ם חסידית, למד בישיבה התיכונית "בני עקיבא" בנתניה בראשותו של הרב שמחה הכהן קוק, המשמש כיום כרב העיר רחובות. בר הוסמך לרבנות עיר בישיבת כרם דיבנה שם למד, הוציא לאור סדרת ספרים "מעשה רקם" על פרשיות השבוע והמועדים, הוא מרצה בכל קצוות הארץ ונותן שיעורים.

 מכובדים רבים השתתפו בטקס, במעמד הרב הראשי הספרדי הרב יצחק יוסף, הרב הראשי לירושלים, הראשון לציון שלמה עמר, הרב הראשי לשעבר הרב יונה מצגר וכן שר הפנים  גלעד ארדן, השר לענייני דתות  נפתלי בנט, סגן השר לענייני דתות, הרב אלי בן דהן, רבנים, אנשי משפחתו של הרב הנבחר וקהל רב.

מברכים: ד"ר לאופר, ראש העירייה פיירברג-איכר, הרב קלמן מאיר בר והרב מאיר בן דהאן (צילום: רן אליהו)

ראש העירייה מרים פיירברג- איכר, בירכה את הרב מיציע הנשים בברכת יעקב לבניו וציינה כי תהליך הבחירה היה ארוך וממושך שבסופו זכתה העיר ב"איש הנכון, במקום הנכון. אתה נכנס לנעליים גדולות של רבנים גדולים, רבני העיר נתניה, הרב משה לוין זצ"ל והרב ישראל מאיר לאו שליט"א שהפך להיות רב ראשי לישראל. כי מנתניה תצא תורה", סיכמה.

הרב בר ציין כי הגיע לעיר כדי לפעול למען אחדות בין כל חלקי הציבור, הדגיש את גודל המעמד ואת האחריות שמוטלת על כתפיו והביע תקווה כי הקב"ה יזכה אותו להיות נאמן לשולחיו.

בדוק גם

בית משפט השלום בנתניה. צילום: גוגל מפות

אישום: התחזו לשר החוץ הצרפתי וביקשו מיליונים לשחרור חטופים בסוריה

צריך הרבה דמיון ותעוזה כדי להפיק סיפור כזה. פרקליטות מחוז מרכז (פלילי) הגישה הבוקר (ה') לבית משפט השלום בנתניה כתב אישום נגד פרדי שלמה ג'אמי, דוד "איב" אליאש ושמואל בן סימון בגין קשירת קשר לפשע וניסיון קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות בצוותא.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *