יום שישי , אפריל 26 2019
בית / שרון / חדשות שרון / הורים מעיר ימים וקרית השרון דורשים: עוד גני ילדים
גן ילדים אילוסטרציה
אילוסטרציה

הורים מעיר ימים וקרית השרון דורשים: עוד גני ילדים

חבר המועצה עופר אורנשטיין מוביל התארגנות של הורים מקרית השרון ומפולג עיר ימים בדרישה מהעירייה לפתוח גן לילידי שנתון 2010. לדבריו, בשנת תשע"ג הצליחה עיריית נתניה במבצע מרשים להקים מספר גני ילדים, שאיפשרו לכל הילדים בגילאי שלוש שזכאים לפי חוק חינוך חינם למצוא מקום בגן עירוני.

גן ילדים אילוסטרציה
אילוסטרציה

העירייה קבעה כי רק בחלק מהשכונות ילדים שנולדו עד לתאריך 31.8.2010 ייכנסו לגני עירייה ואילו לילידי ספטמבר~דצמבר 2010 שגם להם ימלאו שלוש לא יהיה מקום. המצוקה המרכזית בולטת באופן טבעי בשכונות החדשות עיר ימים פולג וקרית השרון אשר בהן יש אוכלוסיי גדולה של זוגות צעירים.

"בחודש מרץ הבאתי את הנושא לדיון במועצת העיר", אומר אורנשטיין, "מנכ"ל העירייה איזי ענבר ציין כי העירייה עושה מאמצים כבירים כדי להשלים בנייה או הסבה של גנים נוספים". לאור זאת מבקש אורנשטיין לדעת כמה ילדים שנולדו ב-2010 נרשמו והתקבלו לגני עירייה בשכונת מגוריהם מאוגוסט ועד דצמבר, כל חודש בנפרד. כמו כן ביקש לדעת כמה ילדים ילידי אותם חודשים נרשמו ולא התקבלו לגני עירייה בשכונת מגוריהם, וכן כמה גנים נוספים בנתה או הסבה העירייה עבור גנים לבני שלוש בשנה האחרונה".

יפעת שמר מרמת פולג: "טענת העירייה היא כי היא לא הספיקה להיערך לכמות הילדים המעוניינים בגן עירייה ולכן עלינו להיערך ולמצוא פתרונות חלופיים, כלומר גן פרטי שעלותו היא כ-2500 שקלים לחודש, כלומר 30,000 שקלים לשנה, וכי ילדינו ייקלטו בתום תקופת הרישום וזאת על בסיס מקום פנוי בלבד. כבר מספר שנים קיים מחסור בגני עירייה בפולג עיר ימים. המתח והדאגה שאנו חווים הם סיפור שחוזר על עצמו כבר מספר שנים. בנוסף, בשכונה יש הגירה חיובית של משפחות עם ילדים קטנים וכל שנה כמות הילדים בכל השנתונים בשכונת פולג-עיר ימים גדלה. בעקבות המצב התגבשנו קבוצה של עשרות הורים למאבק בנושא".

תושב עיר ימים, ויקטור בר: "כמי ששמה את חינוך הילדים במקום הראשון ובנתה כ-80 אחוז מהגנים בשנה שעברה, למרות שהיתה מחויבת רק ב~33 אחוז, אנו תובעים מהעירייה לעשות מאמץ קטן ולהוסיף עוד גן אחד בלבד בשתי השכונות על מנת שיהיה פתרון ל-100 מהילדים ולחסוך מההורים עלויות גבוהות של גן פרטי ונסיעות ארוכות אליו".

מעיריית נתניה נמסר בתגובה: "כל הילדים שנולדו עד 31.8.2010 ישובצו לגנים. לגבי חריגים, כל הורה שילדו נולד לאחר התאריך הזה ומתקשה מאוד במימון מסגרת פרטית, רשאי לפנות אלינו בצירוף תלושי שכר ומסמכים נלווים נוספים ואנו בוחנים כל מקרה לגופו בוועדת חריגים. במקביל, במידה שיישארו מקומות פנויים אנו יוזמים פנייה להורים שילדיהם נולדו בספטמבר לאחר מכן באוקטובר וכך הלאה לפי מספר המקומות שיישאר".

בדוק גם

חוף הרצל קונטיקי צילום רותי ברמן

נפתחה עונת הרחצה בנתניה. גם בחוף הבלו ביי

עיריית נתניה פותחת את עונת הרחצה לשנת 2019 בהשקעה של למעלה משלושה מליון שקלים בעשרה חופי רחצה מוכרזים ובהם חוף רחצה חדש והוא חוף בלו ביי שיפתח בתחילת יוני.

3 תגובות

  1. עריית נתניה ,הטוענת כי שמה את החינוך , על ראש סדר העדיפות, איננה מצליחה לספק פתרונות מינימליים לחינוך. מדוע אנו צריכים להיות במקום, שעלינו להתחנן לעירייה ,לקבלת פתרונות חינוכיים?? כבר עברנו את זה בפתיחת בית הספר החדש חיים חפר בעיר ימים, אם ביתי הבכורה (כיתה א') שעד סוף אוגוסט שעבר, עדין לא היה לנו ברור כי יהיה בית ספר פעיל בשכונה ועכשיו אנו חווים שוב את אותה תחושה הפעם ברישום ביתי השנייה, ילידת ספט 2010 לגן תרום רשות ?!?

  2. בושה לעיר נתניה.
    הארונהה הכי גבוהה בישראל.
    אך לא דואגים לחינוך.
    בכל עיר אחרת דואגים לכל השנה עד סוף דצבמר, אבל בנתניה עד אוגוסט.

    בזיון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *