יום ראשון , מרץ 24 2019
בית / שרון / נתניה / עדלאידע 2014 בנתניה בסימן בוראים עולם
עדלאידע בנתניה
עדלאידע בנתניה (צילום: באדיבות העירייה)

עדלאידע 2014 בנתניה בסימן בוראים עולם

כבר שנים שתהלוכת העדלאידע בנתניה נחשבת לאחת האטרקטיביות בארץ, ונראה כי גם העדלאידע בחג פורים השנה תהווה מוקד משיכה – לא רק עבור תושבי נתניה אלא גם עבור תושבי הסביבה, הנוהגים מידי שנה לפקוד את העיר בזמן התהלוכה הססגונית. בין היתר, בתהלוכה יצעדו אורחים מיוחדים – נציגים מארבע ערים תאומות בעולם – מניס שבצרפת, דורטמונד שבגרמניה, גילז'ניק מרוסיה וקומו שבאיטליה.

1,500 צועדים ישתתפו בתהלוכה המרכזית של אזור השרון תחת הקונספט "בוראים עולם". בין הצועדים יהיו ילדי בתי הספר בעיר, חניכי תנועות הנוער, רקדנים מלהקות המחול השונות, זמרים, שחקנים ואמני רחוב. על הכנת המיצגים והבובות שייקחו חלק בתהלוכה שקדו ועדיין שוקדים אמנים רבים.

עדלאידע בנתניה
תוביל את התהלוכה. ראש העירייה מרים פיירברג בעדלאידע (צילום: באדיבות העירייה)
פעלולני רחוב בפורים בנתניה
פעלולני רחוב בפורים בנתניה
עדלאידע 2013 בנתניה
עדלאידע 2013 בנתניה

את התהלוכה תוביל ראש העיר נתניה, מרים פיירברג-איכר, בתחפושת מפתיעה כמיטב המסורת העירונית. הצופים שיגיעו לחגוג בתהלוכה הפורימית יוכלו ליהנות גם מפלטפורמות ענק שייצגו את עולם הצומח, עולם העופות והדגה, גן העדן ועולם החי. 150 רקדני "חבצלות" – להקת המחול הייצוגית של העיר – יתחפשו לבעלי חיים, למיצג הנחש המפתה את חווה ולציפורים מרהיבות. רקדניות סטודיו "זרמים" יבצעו מיצג מרהיב של מאורות השמש והירח, ואליהם יצטרפו רקדניות מינהל קהילתי מזרח נתניה ועשרות ממתנ"ס אופק וקאנטרי פולג שיתחפשו לכוכבים. ילדי בתי הספר בעיר וחניכי תוכנית קרן קרב יתופפו על תופים במסגרת סינקופה ויתחפשו לדגים, יצורי ים ועוד. מיצג אקווריום מרהיב ייצג את בריאת עולם המים, עם בועות ענק שיופרחו לאוויר, דגים שיקפצו מהאקווריום והמוני דגיגים.

שחקני תנועת "אוהל", החיים ופועלים בעיר ובקהילה, נמצאים בימים אלה בעיצומו של הכנת מיצג ענק בדמות כיפה גאודזית. הם יצעדו בליווי 100 חניכים – בני נוער שייצגו בתהלוכה את התוהו ובוהו שלפני בריאת העולם. רקדניות בתי הספר למחול בעיר – סקיצה, ולנטינה ופואטה – תרקודנה כפרחים מרהיבים בשלל צבעים וגוונים.

מלבד כל אלה, את התהלוכה ילוו כמובן מקצועני התהלוכות, בהם הולכי קביים, נגני קבוצת "מארש דונדורמה" הירושלמית, רקדני "הסילבר דאנס", האקרובטים מגלגלי זכרון, החרגולים הקופצים וכאמור – אורחים מיוחדים מארבע ערים תאומות של נתניה ברחבי בעולם.

בדוק גם

חוגגים פורים בנהריה צילום: אדריאן הרבשטיין

נהריה לבשה הבוקר חג

שדרות הגעתון שעוצבו ברוח סיפורים מוכרים מאגדות הילדים, הומות אדם וגם אורח לא צפוי: שר האוצר, משה כחלון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *