יום שני , מאי 20 2019
בית / חדשות מקומיות / כחמישית מהפעילות בהתחדשות עירונית – במחוז המרכז
מבט על גבעת חן. צילום: מועצת בנימינה גבעת עדה
מבט על גבעת חן. צילום: מועצת בנימינה גבעת עדה

כחמישית מהפעילות בהתחדשות עירונית – במחוז המרכז

19% מהתחלות הבניה בהתחדשות עירונית בבניינים שביצעו בהם הריסה ובניה הם במחוז המרכז. כך עולה מבדיקה שערך ארגון הקבלנים מחוז פתח תקווה.

על פי הבדיקה, שהתבססה על נתוני הלמ"ס העדכניים לתקופה של השנה שבין אוקטובר 2017 ועד ספטמבר 2018, עולה כי במחוז מרכז החלה בנייתן של 1,166 דירות בהתחדשות עירונית של הריסה ובניה מחדש. נתון זה משקף ירידה קלה לעומת 1,302 דירות שהחלו להיבנות שנה קודם לכן, ועליה קלה לעומת התחלות של 1,097 דירות בתקופה המקבילה ב-2016.

סך התחלות הבניה בהתחדשות עירונית בפרויקטים של הריסה ובניה בארץ הסתכמו ב-6,147 דירות. זאת לעומת 5,642 דירות שהחלו להיבנות שנה קודם לכן, ולעומת 5,564 דירות בתקופה המקבילה ב-2016.

מחוז המרכז הוא שני מבחינת היקף התחלות הבניה בהתחדשות עירונית בארץ, כשבראש הרשימה מחוז תל אביב עם 3,308 דירות שהן 54% מסך התחלות הבניה בקטגוריה זו. ביתר המחוזות נרשמו כמויות נמוכות המסתכמות במאות התחלות בניה בלבד (ירושלים 202 התחלות בניה, במחוז צפון 140). סך התחלות הבניה בארץ ב-2018 בפרויקטים של התחדשות עירונית מסתכם ב-6,147.

יו"ר ארגון קבלני נתניה רפי זנזורי: ״אותנו מדאיג היום שאחרי תכנית מחיר למשתכן, כאשר היצע הדירות בשוק החופשי יקטן משמעותית. התחדשות עירונית היא הדרך המרכזית להגדיל את היצע הדירות במרכז. על הממשלה לדאוג לא רק לאוכלוסיית מחיר למשתכן, אלא להמשיך לדאוג לפיתוח גם של השוק החופשי".

לדברי יו"ר ארגון קבלני השרון והשומרון יהושע שפונדר: "מרכז הארץ הוא האזור המבוקש ביותר למגורים כשהיצע הדירות בו מועט ביותר. כדי להגדיל את היצע הדירות במרכז חייבים להמשיך ולעודד פרויקטי התחדשות עירונית".

בדוק גם

משליכים חפצים אל המגרש | צילום: דוברות המשטרה חוף

תושב קרית מוצקין נחקר והורחק ממשחקי מכבי חיפה

המשטרה עיכבה לחקירה והרחיקה ממגרשי הספורט שלושה אוהדים, שהפרו את הסדר במהלך משחק הכדורגל אתמול באצטדיון סמי עופר. חשוד רביעי צפוי להיחקר בהמשך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *