יום שבת , פברואר 16 2019
בית / שרון / חדשות שרון / חוף טוב -הכל טוב
מצילים את חוף נחשולים (צילו:ם מגמה ירוקה)
מצילים את חוף נחשולים (צילו:ם מגמה ירוקה)

חוף טוב -הכל טוב

 השבוע ביטלה ועדת הערר במועצה הארצית לתכנון ובנייה באופן סופי את תוכנית בניית כפר הנופש בחוף נחשולים. הוועדה החליטה לדחות את הערר שהוגש על ידי רשות מקרקעי ישראל, משרד הבינוי ומשרד התיירות, שדרשו להקים בכל זאת את כפר הנופש ברצועת החוף הייחודית הנמצאת בסמוך לחוף הבונים. על פי התוכנית  אמור היה כפר הנופש העתידי לכלול כ-500 חדרים על שטח של קרוב ל-100 דונם.

באזור פועלים כבר שני כפרי נופש, וכן הוקם לאחרונה מלון בוטיק בחוף. מדובר ברצועת חוף נדירה, טבעית,  עם מפרצונים מקסימים, שמושכת אלפי נופשים. על פי התוכנית, כפר הנופש אמור היה להיבנות ברצועת החוף הנמצאת בסמוך  לחוף הבונים. לתוכנית הוגשו התנגדויות מצד המשרד להגנת הסביבה ומצד ארגוני הסביבה, מחשש כי מדובר בחוף טבעי ייחודי, שבו ערכי טבע ומערכת אקולוגית רגישה  שתיפגע כתוצאה מהפרויקט התיירותי.

ברשות מקרקעי ישראל, התומכים בהקמת כפר נופש, טענו כי קיים צורך ציבורי בהקמת כפר נופש כזה לאורך חוף הים התיכון, שאף יספק שירותים של נופש עממי באזור. במשרד להגנת הסביבה טענו מנגד כי אמנם יש הצדקה לפיתוח תיירות באזור, אבל מצד שני יש צורך לשמר את הערכים הנופיים, האקולוגיים והתרבותיים הקיימים במוקדים אלה. בהחלטתה ציינה הוועדה בדברי הסיכום שלה בין היתר: "אנו תקווה כי שטח התוכנית יפותח לתועלת הציבור הרחב, כחלק מהסביבה המיידית של חוף הים והגןהלאומי הארכיאולוגי תל דור".

מצילים את חוף נחשולים (צילו:ם מגמה ירוקה)
מצילים את חוף נחשולים (צילו:ם מגמה ירוקה)

במשרד להגנת הסביבה חגגו ניצחון גדול: "זהו ניצחון ברור של תושבי ישראל כולם, שייהנו מחוף פתוח לכל אזרח ולא רק למי שישלם אלפי שקלים ללילה. הסרנו את האיום מעל אחד החופים היפים והמיוחדים ביותר בישראל. במדינה צפופה כמו שלנו, שתלך ותהיה צפופה יותר, עלינו לעשות הכל כדי שיישארו כמה שיותר חופים פתוחים לציבור".

אסף בכור

הסיפור המלא יתפרס מחר ב:"כל זכרון".

בדוק גם

כולם שילבו ידיים במאבק לשמירת אזור התעשייה. עובדי מפעל קימברלי חוגלה ואשר שמואלי (צילום: אדריאן הרבשטיין)

"רוצים להישאר בנהריה"

תוכנית המתאר החדשה של נהריה מאיימת על אזור התעשייה היחיד שקיים בעיר ועל 2000 העובדים המועסקים בו. לראשונה זה שנים רבות, שילבו כוחות מנהלי המפעלים והבעלים יחד עם הסתדרות העובדים במרחב גליל מערבי והחתימו אלפי עובדים על התנגדויות. יוצאים למאבק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *