יום חמישי , מרץ 21 2019
בית / שרון / חדשות שרון / חוף הכרמל: אפליקציית 'מוסקיטר' לשיפור מערך הביטחון ביישובים
אפליקצית מוסקיטר שמופעלת בחוף הכרמל (צילום: דוברות המועצה)
אפליקצית מוסקיטר שמופעלת בחוף הכרמל (צילום: דוברות המועצה)

חוף הכרמל: אפליקציית 'מוסקיטר' לשיפור מערך הביטחון ביישובים

בימים אלו נקלטה במועצה האזורית חוף הכרמל בהצלחה מערכת חדשה לסיוע ברגעי מצוקה ששמה מוסקיטר. מדובר מוסקיטר באפליקציה המותקנת על הטלפון החכם, המאפשרת לכל אדם להזעיק עזרה במקרה חירום והקריאה תופיע אצל תושבים שמותקנת אצלם האפליקציה ונמצאים בקרבתו.

עם הזעקת המצוקה, תיפתח מפה בה יסומן המיקום המדויק של האדם שהזעיק מצוקה, פרטיו ונתונים נוספים אותם הזין למערכת. פרטים אלה יאפשרו לתושבים הנמצאים בסמוך, להגיע במהירות למקום האירוע ולהגיש סיוע ראשוני.

האפליקציה מתאימה לקהילות ומחזקת את היכולת של כל אחד לעזור לזולת ולהיעזר בעצמו במידת הצורך. בנוסף, היא תסייע לצוותי הצח"י ובהזעקת מתנדבי מחלקת הביטחון. עם הזעקת העזרה, התראה לגבי האירוע ופרטיו מתקבלת במוקד המועצה האזורית.

אפליקצית מוסקיטר שמופעלת בחוף הכרמל (צילום: דוברות המועצה)
אפליקצית מוסקיטר שמופעלת בחוף הכרמל (צילום: דוברות המועצה)

חשוב לציין שהיא פשוטה להפעלה וללא תשלום, כשאפשר להורידה באמצעות כל טלפון חכם (אייפון וטלפונים עם מערכת הפעלה אנדרואיד).

ניתן להיעזר באפליקציה במקרי חירום רפואיים, אירועים פליליים, חילוץ, כיבוי אש ועוד. המערכת מיועדת לכולם – נוער, צעירים ומבוגרים. באמצעותה, המועצה המקומית בהובלת מחלקת הביטחון, תוכל להעניק תחושת בטחון ולסייע בעת מצוקה לכל התושבים בכל מקום בו הם נמצאים.

במועצה  קוראים לכל התושבים אשר ברשותם טלפון חכם להורידה ולהתקינה. על מנת להוריד את האפליקציה יש לחפש מוסקיטר בעברית בחנות האפליקציות. פרטים נוספים ניתן לקבל באתר מוסקיטר

בדוק גם

"המטרה היא ליצור קהילה שעוזרת לעצמה". האחים איתמר ויונתן צרור ומוטי לוי (צילום: שלומי גבאי)

בין עבודות

הרצון לא להיות נטל כלכלי על ההורים בתקופת הלימודים האקדמיים, הביא את האחים איתמר ויונתן צרור וחברם מוטי לוי מזכרון יעקב לפתח את אפליקציית "גט סטודנט טודיי", שמקשרת בין סטודנטים שמחפשים עבודות זמניות לבין אנשים שזקוקים לסיוע במשימות יום יומיות בבית ומוכנים לשלם על זה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *