יום שני , מאי 20 2019
בית / חדשות נתניה / חדשות בחדשות נתניה / טדי קליינמן מתיכון "שרת" חזר מאולימפיאדה באוסטרליה
חברי ההמשלחת לאולימפאידת הפיזיקה האסייתית
חברי ההמשלחת לאולימפאידת הפיזיקה האסייתית

טדי קליינמן מתיכון "שרת" חזר מאולימפיאדה באוסטרליה

טדי קליינמן מבית הספר תיכון שרת חזר מהאולימפיאדה האסייתית לפיזיקה שהתקיימה באוסטרליה. נציגי ישראל חזרו עם מדלית זהב, כסף וארד. בזהב  זכה אביב טילינגר מביה"ס הדמוקרטי ע"ש יעקב חזן בכפר סבא, תושב כוכב יאיר. תלמידי מדינת ישראל מתחרים  במסגרת זאת החל משנת 2001.  השנה השתתפו בה 200 תלמידים מ- 25 מדינות ובקיץ הקרוב תארח מדינת ישראל את האולימפיאדה הבינלאומית הבאה בפיזיקה.

משרד החינוך ומרכז מדעני העתיד של קרן מיימונידיס מובילים את הכשרת התלמידים להשתתפות באולימפיאדות השונות במסגרת מיזם משותף.  נבחרת התלמידים שהשתתפו באולימפיאדה האסייתית לפיזיקה הוכשרה במרכז חוסידמן לנוער שוחר מדע שבאוניברסיטת בן גוריון בנגב עם המנהל האקדמי, פרופ' חזי יוסף. הצוות שליווה את נבחרת ישראל בפיזיקה באוסטרליה: ראש המשלחת, ניצן ארצי, מדריכי הנבחרת: גור פרי ובן פיינשטיין והיועצת החינוכית, דגן אשש.

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב: "אני מברך את הנבחרת על ההישג המרשים שלה. הפיזיקה הוא אחד ממנועי הקטר החשובים של המדע, ולכן אנו רואים בו תשתית חשובה להשקעה. במסגרת התכנית הלאומית אנחנו פועלים לחזק את הלימודים במסלול של 5 יחידות לימוד ולהגדיל את מספר הלומדים בו כדי להמשיך ולהצעיד את מדינת ישראל קדימה".

מנכ"ל מרכז מדעני העתיד, אלי פריד: "נבחרת ישראל בפיזיקה הביאה גאווה רבה למדינת ישראל. ההישגים המרשימים של חברי המשלחת הם תוצאה של מאמץ והתמדה יחד עם הכשרה מקצועית ברמה הגבוהה ביותר לה הם זוכים. התלמידים שלנו מפגינים יכולות ברמה גבוהה למול תלמידים מכל העולם ובכוונתנו להמשיך להעניק להם כלים איכותיים, שיסייעו להם לפרוץ את הדרך ולהגיע להישגים אישיים ולאומיים".

במשרד החינוך ובמרכז מדעני  העתיד הוסיפו: "אנו נרגשים לקראת אירוח האולימפיאדה הבינלאומית בפיזיקה בישראל בקיץ הקרוב בהשתתפות עשרות מדינות ברחבי העולם ומאחלים לחברי נבחרת ישראל, שימשיכו להצליח ולהוביל".

מרכז חוסידמן מוביל את פעילות הנבחרת ויחד עם המאמן וצוות המדריכים המצוין משקיעים בתלמידים ומכוונים אותם למימוש יכולותיהם להצלחה ומצוינות. הזכייה הינה תוצאה של מסירותם הרבה של התלמידים וכל המעורבים בעשייה".

בדוק גם

על האופנוע. רמי סיוון (צילום: רותי ברמן)

רק אני והאופנוע שלי

בגיל 15 נדבק רמי סיון מכפר יונה בחיידק האופנועים הכבדים וכשבגר ונסע לארה"ב גם סיגל לעצמו את לוק האופנוען, כולל מכנסי העור והתכשיטים. כך גם הכירו אותו תלמידיו ועמיתיו לעבודה כמורה לספורט ותיאטרון בתיכון שרת בנתניה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *