עיריית חדרה תרכוש גלאי עשן שיותקנו בבתי קשישים ונזקקים בחינם

במסגרת שיתוף פעולה בין עיריית חדרה ותחנת כיבוי האש בחדרה, העירייה מתכוונת לרכוש את גלאי העשן ולוחמי האש יתקינו אותם בהתאם לרשימה שתגובש על ידי אגף הרווחה. עד כה הותקנו גלאים בכעשרים בתי קשישים בעיר ללא עלות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב print
גלאי עשן | צילום: דוברות עיריית חדרה
גלאי עשן | צילום: דוברות עיריית חדרה

בניסיון למנוע ולצמצם ככל האפשר שריפות בבתי קשישים, המצויים ברמת סיכון גבוהה להיפגעות בעת אירועי שריפה, עיריית חדרה רכשה כאמור כעשרים גלאים, שהותקנו ע"י לוחמי האש של תחנת כיבוי האש בחדרה בבתי קשישים.

לאחרונה התקיימה ישיבה בנושא ובעקבותיה הנחה ראש עיריית חדרה, צביקה גנדלמן, לערוך מיפוי ולהכין רשימה ייעודית של קשישים ונזקקים על פי סדרי קדימויות, זאת בשיתוף עם אגף הרווחה בניהולה של זיוה הימברג ואגף אכיפה בניהולו של גיל שלמה. במסגרת היוזמה הברוכה, יבוצע מבצע התקנת הגלאים הנוספים שתרכוש העירייה בהתאם לרשימה וללא כל עלות.

ראש העיר צביקה גנדלמן, שהורה על ביצוע היוזמה בחדרה אמר: "מדובר בפרויקט חשוב, שיסייע להציל חיים ולשמור על אוכלוסיית התושבים הוותיקים בחדרה".

"במהלך פשוט וקל של התקנת הגלאים בבתי הקשישים והנזקקים באמצעות תחנת כיבוי אש חדרה", אומרים בעיריית חדרה, "ניתן למנוע אסון כבד." לגלאי העשן תפקיד מכריע בהצלת רכוש ונפש ומניעת אסונות, בייחוד בקרב אוכלוסיית הקשישים, שהינה בין האוכלוסיות הפגיעות ביותר במקרי פריצת דליקות בבתיהם, זאת בשל קושי מהותי להגיב במהירות ויעילות במקרי חירום.

הרעש שמשמיע גלאי עשן כבר בשלביה הראשונים של שריפה מאפשר גילוי מוקדם וזיהוי מהיר של מוקד השריפה ובכך מאפשר יציאה בטוחה מאזור סכנה ומסייע במניעת אסון מיותר.

בימים אלה, לקראת רכישת הגלאים, מגבשים אגפי הרווחה והאכיפה רשימה ייעודית של בתי קשישים ונזקקים להם יוצע השירות של התקנת גלאי העשן ללא עלות, בנוסף על הדרכה לגבי שימוש נכון בגלאי העשן ועצות נוספות בנושאים כמו שימוש בטוח באמצעי חשמל ומיזוג אויר, וכן כללי התנהלות במקרים של דליקה.

 

לחדשות נוספות בנתניה/חדרה הקליקו כאן * לדף הפייסבוק שלנו הקליקו כאן

אהבתם? שתפו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

אולי גם יעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שיתוף ברשתות החברתיות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram