יום שני , מרץ 25 2019
בית / שרון / חדרה / חדרה: תושבים מתלוננים על מטרדי קינון האנפות בעצים
מבצע הורדת הגוזלים מהעצים בחדרה
מבצע הורדת הגוזלים מהעצים בחדרה (צילום: דוברות עיריית חדרה)

חדרה: תושבים מתלוננים על מטרדי קינון האנפות בעצים

מבצע הורדת הגוזלים מהעצים בחדרה
מבצע הורדת הגוזלים מהעצים בחדרה (צילום: דוברות עיריית חדרה)

נמצא פתרון לבעיית האנפות המקננות בעצי האיקליפטוסים ומהוות מפגע אשר עליו התלוננו תושבים רבים. לפני כחודש הגיעו לעיריית חדרה תלונות רבות של תושבים, בעיקר מאזור רחוב פיינברג, על מטרדי רעש וריח שמהוות מאות אנפות הבקר אשר בחרו את האיקליפטוסים הגבוהים כמקום לקינון ודגירה. לדברי הווטרינר העירוני ד"ר יורם ולטר, "הקינון של מאות רבות של אנפות הבקר וציפורים מסוג קורמורן היווה מפגע קשה כתוצאה מלשלשת הציפורים, הנוצות המפוזרות במקום, חרקים מעופפים ועוד".

התושבים ביקשו מהעירייה לגזום את העצים ובכך לגרום לעזיבתן של האנפות ומעופן לאזורים אחרים. גוזם מקצועי שנשלח לבצע את הגיזום הבחין עד מהרה כי עונת הקינון כבר הייתה בעיצומה וכי על עצי האיקליפטוס היו קינים רבים ובהם גוזלים שטרם למדו לעוף. אי לכך בוטל הגיזום, ובעירייה נערכו לטפל בבעיה מבלי לפגוע בגוזלים.

השבוע הגיע צוות עירוני, בליווי הווטרינר העירוני וחמוש במנוף ייעודי, אל הרחובות אשר בהם נרשמו מירב התלונות של תושבים בגין ריכוזי האיקליפטוסים ברחובות אלה. באמצעות המנוף בדק הווטרינר את הקינים שעל העץ ובעדינות אסף מהם את הגוזלים אשר אין ביכולתם לעוף.

ד"ר ולטר: "בחלק מהקינים תמה עונת הדגירה ולשמחתנו הגוזלים עפו לדרכם. בקינים אחרים נמצאו גוזלים אשר אין ביכולתם לעוף, והם נאספו והועברו למקום בטוח יותר הרחק מבתי התושבים, מכבישים, חתולים ויתר סיכונים העלולים לסכן את חייהם". הגוזלים הועברו למרכז הווטרינרי בפתח תקווה שם ישהו פרק זמן קצר עד שיצליחו לעוף בכוחות עצמם.

הטיפול העירוני בבעיית קינון האנפות התנהל לשביעות רצון כולם, הן אנשי צער בעלי חיים שביקשו להימנע מפגיעה בציפורים ובגוזלים והן תושבי העיר ששמחו על הפיתרון שנמצא להסרת המפגע. עם פינוי העצים מאנפות וגוזליהן נערכת העירייה לגיזום מקצועי של העצים תוך עמידה בחוק צער בעלי חיים והגנה על חיות הבר. זאת הן כטיפול מיידי והן למניעת הישנות הקינון באזור זה.

בדוק גם

מע"ש חדרה. צילום: עיריית חדרה

אושר תקציב לשיפוץ מפעל העבודה השיקומי בחדרה

מע"ש (מפעל עבודה שיקומי) כפוף לאגף הרווחה ומשרת כ-170 חניכים, חלקם משולבים בתעסוקה בשוק הפתוח, חלקם ביחידה טיפולית, והיתר משולבים בסדנאות עבודה כמו אריזה, הרכבת מוצרים, גינון, חרושת פלסטיק ומתכת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *