יום שבת , מרץ 23 2019
בית / שרון / חדרה / דיור בר השגה עם עדיפות לבני חדרה
סיור בגבעת אולגה. ראש העיר וחברי מועצה עם שר השיכון
סיור בגבעת אולגה. ראש העיר וחברי מועצה עם שר השיכון (צילום: עיריית חדרה)

דיור בר השגה עם עדיפות לבני חדרה

 

ראש עיריית חדרה צביקה גדלמן עם שר שיכון אורי אריאל
פיתוח התיירות. גנדלמן והשר אריאל (צילום: עיריית חדרה)

"לחדרה איכויות ייחודיות שאין להן מתחרות בשום מקום בארץ. יש לנו חוף ים, יער, פארק לאומי (פארק השרון) ובנוסף פארק נחל חדרה, שכל המדינה עוברת דרכם מבלי להכיר אותם. מטרתנו שכל מדינת ישראל תכיר את המקומות הנפלאים שיש לחדרה להציע", הסביר השבוע ראש העירייה צביקה גנדלמן בפגישת עבודה שקיים עם שר הבינוי והשיכון אורי אריאל. גנדלמן הבהיר כי כדי להשיג את המטרה הזו וכדי שחדרה תקפוץ מדרגה, יש להשקיע במיוחד במערב העיר, הן בפיתוח שכונות חדשות והן בקידום תוכנית להתחדשות עירונית, כולל בינוי פינוי המתוכננת בשיכון אלי כהן בגבעת אולגה.

בין הנושאים שהועלו בדיון, בקשת העירייה ממשרד השיכון לסייע בקידום ובמימון מתחם המגורים והמלונאות במערב העיר, עתודת קרקע העשויה למנף את העיר; הסרה תכנונית של שכונת חפציבה; שדרוג שצ"פים; השלמת כביש הטבעת בבית אליעזר; סיוע בקידום מתחמי מגורים לזוגות צעירים וסטודנטים במסגרת דיור בר-השגה.

זו הפעם הראשונה מזה שנים שנושא דיור בר-השגה לרווחת צעירי העיר עולה בצורה רשמית מול משרד ממשלתי. לדברי גנדלמן, מדובר בשתי חטיבות קרקע לאורך כביש הטבעת העוקף את בית אליעזר, שניתן להקים עליהן מאות יחידות של דיור בר השגה לטובת זוגות צעירים וסטודנטים עם עדיפות לבני חדרה. שני המתחמים טרם פותחו מאחר שצריך עבורם שינוי תב"ע, ובנושא זה התבקש משרד השיכון התבקש לסייע.

השר הורה לצוותו לבדוק כיצד ניתן לבוא לקראת עיריית חדרה בקידום הנושאים שהעלה ראש העיר. מהנדס העיר הציג בפני השר את נתונים הבנייה בחדרה, לפיהם מספר היתרי הבנייה בעיר הכפיל את עצמו בשנים האחרונות וכיום עומד על ממוצע של כ-1,000 יחידות דיור בשנה. שר השיכון המליץ לעירייה לאשר מספר כפול, לפחות 2,000 יחידות דיור לשנה, והבטיח "ככל שתבנו יותר, נעזור יותר".

בתום הישיבה התקיים סיור שנועד להציג בפני השר את אפשרויות הפיתוח והבינוי במערב העיר, וכן את שכונת אלי כהן המתוכננת לבינוי פינוי.

בדוק גם

העלון שפורסם בשכונת שלמה בחדרה

בשכונה החרדית בחדרה קוראים לילדים לא להתחפש לחיילים

עלון שחולק לקראת חג פורים בשכונת שלמה בחדרה קורא להזהיר ילדים לבל יתחפשו לחיילים ושוטרים. זאת על מנת שהילדים לא יידמו לחילונים, אפילו לא בחג פורים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *