יום ראשון , אפריל 21 2019
בית / חדשות נתניה / חדשות בחדשות נתניה / גוזלים את חוף פולג באישור העירייה
חוף פולג נסגר לארוע פרטי. צילום פרטי
חוף פולג נסגר לארוע פרטי. צילום פרטי

גוזלים את חוף פולג באישור העירייה

כל מי שהגיע ביום ביום חמישי האחרון לחוף פולג נתקל בגדרות שחסמו את המעבר אל הים ובשלט של המסעדה המודיע שהמסעדה סגורה. מבירור שעשו התושבים נודע להם שהחוף סגור לרגל מסיבת פורים פרטית במתחם הבמבו וילג'. תושבים מאוכזבים התלוננו על גזילת חוץ ציבורי לצרכים פרטיים והביעו ספק אם ההחלטה התקבלה באופן תקני. ריקה אוזן איידלמן: "מי אישר לסגור את חוף פולג לא רק את המסעדה היחידה בחוף סגרו, את כל החוף סגרו לצורך ארוע פרטי".  גם חברת מועצת העיר טלי מולנר הופתעה: "לא מקובל עלי סגירת שום חלק מהחוף, מהכביש או מהמדרכה לטובת ארוע פרטי בחוף. הארוע הנוכחי קיבל אישור מהעיריה וחלק מהסגירות הן דרישת משטרה אולם כממונה על החופים אני רואה זאת בחומרה ומתכוונת לבצע מספר פעולות אשר יבטיחו כי לא יהיו יותר שום אירועים פרטיים בחוף אשר יצריכו סגירות וגדרות בשום פינה בחוף. החוף הינו ציבורי וישאר כזה. המראות הללו, של גדרות וחסימת החוף למעבר הולכי רגל לא מקובלים עלי ולא יתאפשרו בעתיד" .

חוף פולג נסגר בגדרות . צילום פרטי
חוף פולג נסגר בגדרות . צילום פרטי

מעיריית נתניה נמסר בתגובה: "על פי ההסכם שנחתם בין העירייה לבין המפעיל (בעליה של הבמבו וילג' ר. ב) מותר למפעיל לקיים עד עשרה אירועים בשנה מחוץ לכותלי המסעדה, כולל בחוף הים, ובלבד שקיבל את אישור העירייה לאירועים הנ"ל מראש ובכתב. לאירוע הנ"ל הוגשה בקשה שאושרה ע"י כל הגורמים המוסמכים לרבות משטרת ישראל, רשות הכבאות וכו'. חסימת המעבר לים בוצעה בהתאם להנחיות המשטרה, ועם היוודע האמור לעירייה נדרש המפעיל להציב מאבטחים נוספים לצורך הסדרת מעבר לחוף הים גם למי שלא לקח חלק באירוע. יצוין כי אנו מברכים על כל אירוע בו נחשפים אלפי אנשים, בהם מעצבי דעת קהל, ליופייה של העיר ובכך יש תרומה עצומה למיתוגה של נתניה".

ארועים פרטיים בחופים ציבוריים הם עבירה על החוק. כך קרה בחוף נעורים לאחר שבעליה של המסעדה ערך ארועים פרטיים לאורך שנים הפסיקה המועצה האזורית עמק חפר את ההתקשרות איתו. החטיבה לשמירה על הקרקע ברשות מנהל מקרקעי ישראל קיימה לפני שנתיים פעילות אכיפה מרוכזת, שמטרתה להחזיר את שטחי חוף הים לציבור כשהיא התמקדה בחופים בהם התבצעו אירועים בניגוד לחוק. החופים בסביבה שלנו היו: מכמורת, בית ינאי, חבצלת השרון, נעורים, חוף התכלת נתניה וחוף פולג.

 

בדוק גם

חוף הרצל קונטיקי צילום רותי ברמן

נפתחה עונת הרחצה בנתניה. גם בחוף הבלו ביי

עיריית נתניה פותחת את עונת הרחצה לשנת 2019 בהשקעה של למעלה משלושה מליון שקלים בעשרה חופי רחצה מוכרזים ובהם חוף רחצה חדש והוא חוף בלו ביי שיפתח בתחילת יוני.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *