יום חמישי , מאי 23 2019
בית / שרון / בנימינה / בחוף הכרמל וג'סר א זרקא שרים כל הדרך לקירוב הלבבות
המקהלה המשותפת לתלמידי חוף הכרמל וג'סר א זרקא
המקהלה המשותפת לתלמידי חוף הכרמל וג'סר א זרקא

בחוף הכרמל וג'סר א זרקא שרים כל הדרך לקירוב הלבבות

בתחילת השנה נולד הרכב קולי פורץ דרך של תלמידים מבית הספר המשותף חוף הכרמל ומבית הספר התיכון אלמנרה מג'סר א-זרקא. מדי שבוע מתארח ההרכב לסירוגין בשני בתי הספר וממנו בוקעים קולות מרגשים בניצוחה של אווה אקריש דה מאיו.

הרעיון של הרכב קולי משותף נוצר אצל ציפי יעבץ, כהמשך למפגשים בין כיתות מקבילות בבתי הספר בהם השתתפה בתה. ציפי ראתה בחיבור קולי בו כל אחד יביא את עצמו, אפשרות ליצור שפה משותפת באמצעות מוזיקה. הרעיון עבר דרך ארוכה עד שיצא אל הפועל, והוא פועם בקרב התלמידים ונוגע בלבו של כל מי שנחשף לפעילות. בבית הספר המשותף חוף הכרמל מצטטים את דבריו של הנרי פורד: "התכנסות יחד היא התחלה. ההישארות יחד היא התקדמות. העבודה יחד היא הצלחה".

ביום ג' שעבר הופיע ההרכב בכנס מנהלים של משרד החינוך. לאחר מכן סיפר רוני בורשטיין מהתיכון המשותף על הפעילות: "אנחנו נפגשים עם תלמידים מהיישוב הקרוב אלינו גאוגרפית, אך כל כך רחוק ולא מוכר לנו. ההרכב הקולי עובד על תוכנית מגוונת של שירים בשפות שונות – אנגלית, ספרדית, עברית וערבית. אנחנו בונים גשר בין התרבויות: נפגשים, מתבוננים בעיניים, מתחברים במה שדומה ויוצרים חיבורים בינינו. מחליפים מספרי טלפון, שירים, חוויות ולומדים לשיר יחד.

"ביום המופע כולנו התרגשנו וגם חששנו מהלא נודע. הגענו בהסעה משותפת אל מרכז וואהל (באוניברסיטת בר אילן), שבו התקיים כנס של 500 מנהלי בתי ספר, וערכנו חזרה קצרה בניצוחה של אווה המובילה את הפעילות שלנו באומץ ובמקצועיות. עלינו לבמה כשבאי הכנס היו בהפסקה אל מול אולם גדול וריק. הלב פעם והגרון התייבש, אבל חיממה אותנו הנוכחות של המלווים ומנהלי בתי הספר שלנו, אלדד פורת ומוראד עמאש. המופע החל בצלילי העוד שעליו מנגן קאסם. פרלברג קישט בקולו על רקע הצלילים ונתן את הסימן לשירת ההרכב כולו. כשעמדנו על הבמה מעורבבים זה בזה היה נדמה שאין הבדל, וכשיש משימה משותפת אנחנו מאוחדים ומצליחים. גם הקהל התרגש והריע לנו.

"בדרך חזרה היתה הזדמנות ליהנות מהקרבה ולהחליף חוויות מרגעי השיא שחווינו יחד. עשינו זאת, ואנחנו כבר מצפים להזדמנות הבאה לרגש את הקהל ולחוות עוד חוויות מיוחדות שכאלה".

בדוק גם

מתוך מפגש עם הנשים בחנוכה. צילום: ענת אור מגל

בגלריה החדשה בג'סר א זרקא כבר ביקרתם?

ביום שישי, 28.12, התקיים בג'סר א זרקא אירוע "ג'אסר דרימינג", פרויקט שיזמו ענת אור מגל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *