יום חמישי , מאי 23 2019
בית / שרון / אור עקיבא / אלף שקל ושקל: מה סיפרו בעלי עסקים למס הכנסה בשרון
אילוסטרציה (PantherMedia)
אילוסטרציה (PantherMedia)

אלף שקל ושקל: מה סיפרו בעלי עסקים למס הכנסה בשרון

מבקרי מס הכנסה ערכו ביקורות בעסקים באזור חדרה, פרדס חנה כרכור, זכרון יעקב והסביבה, אשר כלל 78 ביקורות מהן עלה כי בקרב  13% מהעסקים שנבדקו, לא נרשמו הכנסות כדין. למבצע, שנוהל על ידי עובדי משרד פקיד שומה חדרה, נבחרו בתי עסק בתחום המסחר, התעשייה ומתן השירותים.

מבדיקת הפקדות של עורכת דין מחדרה נמצאו שלוש העברות בנקאיות שלא נרשמו, בסכום כולל של כ-131,000 שקלים. עורכת הדין מיהרה לספק הסבר מנומק להפליא: "העברה עבור שכר טרחה בסך 7,956 שקלים הועברה ב-14/3/19 והייתי בחופשת פורים ואמרתי ללקוח שאשלח לו חשבונית. ולגבי שאר הסכום, מדובר בפיקדונות ואני לא מקפידה להוציא להם קבלות".

בעליו של מחסן עצים ופרזול מבאקה אל גרבייה נותר ללא מילים כאשר המבקרים מצאו אצלו ניירת עסקית ובה רישום של 25 לקוחות וסכום ששילמו עבור רכישת סחורה בסכום כולל של 21,535 שקלים, ששולמו במזומן או בצ'קים ולא תועדו בספרי העסק. תשובתו למבקרים היתה: "צריך לבדוק, אין לי תשובה".

בעל עסק לעבודות עץ מחדרה נמצא בעת שהרכיב רצפת דק ללקוח, כשברשותו 2 צ'קים בסכום של 3,800 שקלים כל אחד ובסך הכל 7,600 שקלים שלא נרשמו כדין. בעל העסק סיפר למבקרים: "בסוף השבוע אני הולך לרואה החשבון שלי, יושב איתו ומוציא ללקוח חשבונית וקבלה".

באתר בנייה בקיסריה נבדקו מסמכים של חשמלאי מכפר דבוריה, ונמצאה מחברת ובה הכנסות שלא דווחו בשנים 2017-2019, בסכום כולל של כ-200,000 שקלים. החשמלאי נחקר בחשד להעלמת הכנסות והמשך הטיפול בו הועבר למחלקת התביעות.

בדוק גם

יחיאל כהן,צורי דבוש, אלי כהן, משה קונינסקי - צילום תומר בדש

כרמיאל: תנופת פיתוח באזור התעשייה

בפגישת עבודה בין שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן, וראש העיר, משה קונינסקי, עדכן השר כי משרדו פועל לקידום אזור תעשייה נוסף וחדש לעיר, הבטיח את מימון הפורום לקידום עסקים קטנים וכן, סיכם על העברת כ-800 אלף שקלים להתייעלות אנרגטית בעיר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *