איפה תוכלו לשרוף חמץ בחדרה?

במטרה להקל על תושבים המקיימים את מצוות ביעור חמץ, הכשירה העירייה מוקדים מוסדרים לשריפת חמץ בהובלת המשנה לראש העיר מלכיאל …
ביעור חמץ. צילום אילוסטרציה: מארק ניימן, לע"מ
ביעור חמץ. צילום אילוסטרציה: מארק ניימן, לע"מ

במטרה להקל על תושבים המקיימים את מצוות ביעור חמץ, הכשירה העירייה מוקדים מוסדרים לשריפת חמץ בהובלת המשנה לראש העיר מלכיאל (מלכי) אלבז.

ביעור חמץ הוא מצווה המופיעה בתורה, כנאמר: "שִׁבְעַת יָמִים שְׂאֹר לֹא יִמָּצֵא בְּבָתֵּיכֶם" (שמות י"ב, פסוק י"ט), ונועד לוודא כי לא נותר חמץ ברשות האדם לפני חג הפסח. לאחר שבודקים את הבית על חדריו ופינותיו כדי לאתר שאריות חמץ (המותר לאכילה עד ערב חג הפסח), שורפים באש את החמץ שנותר.

על מנת למנוע פיזור לא מבוקר של מוקדי שריפה, הכשירה העירייה מוקדים מוסדרים ברחבי העיר. המוקדים המוסדרים יופעלו ביום שישי י"ד ניסן, 19 באפריל, בין השעות 9:00 עד 11:00.

ואלה המוקדים:

  • בגבעת אולגה, ברחבת החול סמוך לבית ספר יבנה.
  • ברחבת בית הכנסת "אהבת חינם", ברחוב נוב 6, צמוד לבית האבות "עד 120".
  • בבית אליעזר, בבית הכנסת החדש "היכל בניהו" ברחוב יפה נוף.
  • בשכונת נחליאל, בגבעת בילו.
  • בשכונת נווה חיים, מול מועדון רעים.
  • בשכונת חדרה הצעירה, רחוב העוגב פינת חטיבת הראל.
  • במרכז העיר, בבית הכנסת "שיח מיכאל".

לדברי אלבז: "זו השנה השנייה שאני מוביל את המיזם הזה, שמתקיים בשיתוף פעולה עם איכות הסביבה וכיבוי אש על מנת שיהיו כמה שפחות מוקדי שריפה בעיר. הציבור מוזמן להגיע ולשרוף את החמץ בבטחה".

בדוק גם

קמחא דפסחא. צילום: איחוד הצלה

מתנדבי איחוד הצלה במבצע קמחא דפסחא

כמידי שנה, גם השנה יצאו מתנדבי איחוד הצלה כרמל במבצע קמחא דפסחא, איסוף מוצרי מזון למשפחות נזקקות לקראת חג הפסח. המתנדבים אספו למעלה משישה טון פירות וירקות, ביצים, מצות, מוצרי צריכה ועוד שנתרמו על ידי הציבור ובעלי עסקים, בסיוע ידידי ותומכי איחוד הצלה כרמל מכל רחבי חיפה והקריות ויחולקו למשפחות נזקקות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *