יום שבת , פברואר 16 2019
בית / הד הקריות / אור ירוק: קרית אתא היא העיר השישית מבין הערים הגדולות בתאונות דרכים
תאונת דרכים ( אילוסטרציה )
תאונת דרכים ( אילוסטרציה )

אור ירוק: קרית אתא היא העיר השישית מבין הערים הגדולות בתאונות דרכים

לרגל שבוע הבטיחות בדרכים ביצעו בעמותת אור ירוק בדיקה החושפת את רשימת הערים האדומות והמסוכנות. במסגרת ניתוח הנתונים נבדק מספר הנפגעים בתאונות דרכים בכל עיר מעל 50 אלף תושבים בישראל על בסיס נתוני הלמ"ס בהשוואה לכל אלף תושבים. ניתוח הנתונים בוצע על פני חמש שנים (2014-2018) כדי לבדוק מגמות על פני שנים ולהצביע על ערים שבהם ראשי הערים חייבים לשים את הבטיחות בדרכים בראש סדר העדיפויות. נתוני שנת 2018 הם עד חודש ספטמבר.

ניתוח הנתונים מראה כי קרית אתא היא העיר השישית במסוכנות בארץ להיפגעות בתאונות דרכים. בקרית אתא נפגעים בכל שנה בממוצע 2.20 בני אדם בתאונות דרכים לכל אלף תושבים,  624 בני אדם נפגעו בעיר בחמש השנים האחרונות, 124 בני אדם בממוצע בשנה. מתחילת שנת 2018 ועד חודש ספטמבר, נפגעו בקרית אתא 77 בני אדם בתאונות דרכים, שמונה מתוכם נפצעו באורח קשה.

ארז קיטה מנכ"ל עמותת אור ירוק: "כמעט כל הרוג שני בתאונת דרכים נהרג בתחום העירוני והנתונים הקשים הללו מחייבים שילוב כוחות של משרד התחבורה והבטיחות בדרכים ושל הרשויות המקומיות. הרחובות האדומים מרובי התאונות בערים ידועים ומוכרים ולכן כל ראש עיר ורשות חייב להציב את הצלת החיים בראש סדר העדיפויות בקדנציה הנוכחית ולפעול להפיכת הרחובות הללו לבטוחים. הגברת הבטיחות בסביבת מוסדות חינוך, שיפור התשתית עבור הולכי רגל ורוכבי אופניים והגברת הנוכחות המשטרתית ברחובות שבהם נפגעים הכי הרבה בני אדם הן פעולות מצילות חיים".

מהנתונים שנמסרו על ידי אור ירוק עולה כי המרחב העירוני מרכז בתוכו אחוז היפגעות גבוה ומרכזי בתאונות דרכים. בחינת מיקום ההרוגים מראה כי 44 אחוזים מהם נהרגו מתחילת השנה בתחום העירוני, 111 הרוגים. בשנת 2017 נהרגו 152 בני אדם בערים המהווים 42 אחוזים מסך כל ההרוגים.

מעיריית קרית אתא נמסר: "הפעילות העירונית בנושא בטיחות בדרכים מתבססת על נתוני משטרת התנועה במרחב זבולון ואיננו מכירים את הנתונים שאור ירוק מציגה לתקשורת בלבד. קרית אתא מוקפת בכבישים בינעירוניים ומרכזת תנועת כלי רכב מהמפרץ אל אזור הגליל והעמקים העוברים בתחום השיפוט של העיר כאשר הסטטיסטיקה כוללת תאונות בהם מעורבים נפגעים שאינם תושבי העיר. בשכונות המגורים מספר הנפגעים קטן בהשוואה לכל נתון קיים. אנו פועלים לאורך כל השנה לטיפול בתשתיות בטוחות ונגישות בכל השכונות ברחבי העיר כולל תיגבור האכיפה. על פי נתוני המשטרה חלה ירידה ניכרת במספר הנפגעים בשנים האחרונות".

בדוק גם

דוד מלכה צילום אלכס הובר

המנכ"ל הפורש של עיריית כרמיאל :"הייתה לי הזכות להיות שותף בבנייה של עיר"

אחרי שכיהן במשרות בכירות ובשלוש השנים האחרונות כמנכ"ל העירייה פורש דוד מלכה מעבודתו הציבורית. בראיון מיוחד הוא מספר על ילדותו בשיכון עולים בעכו, על הצבא ועל הנוסטלגיה העירונית מימיו של ברוך ונגר ז"ל. עכשיו, הוא משאיר עירייה בלי מנכ"ל קבוע והולך לנוח

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *