בית / הד הקריות / חדשות בהד הקריות / 12 שעות ניתוח והגידול הוסר

12 שעות ניתוח והגידול הוסר

תושבת הצפון בשנות ה- 60 לחייה, עברה בבית החולים רמב"ם ניתוח ארוך ומסובך, שארך 12 שעות, במהלכו נקדחה תעלה דרך אוזנה, במטרה להסיר גידול ממוחה שגרם לה להתחרש.
שיתוף פעולה רפואי (צילום: עופר גולן)
שיתוף פעולה רפואי (צילום: עופר גולן)

תושבת הצפון בשנות ה- 60  לחייה, עברה בבית החולים רמב"ם ניתוח ארוך ומסובך, שארך 12 שעות, במהלכו נקדחה תעלה דרך אוזנה, במטרה להסיר גידול ממוחה שגרם לה להתחרש.

בניתוח היה מעורב צוות רב תחומי שלקח על עצמו כמטרה להסיר גידול שצמח בעומק המוח, באזור עצב השמיעה של האישה וגרם לה לחרשות. כדי להגיע לגידולים מסוג זה יש למנתחים מספר אפשרויות, הפעם בחרו הרופאים להגיע אל הגידול בדרך נדירה יחסית, דרך האוזן. את הניתוח התחילו בהזזה של האפרכסת וקדיחת תעלה באורך 5 סנטימטרים מאחורי האוזן, אל פנים הגולגולת. את החלק הזה בניתוח ביצע ד"ר מאוריציו כהן, מומחה אא"ג מרמב"ם. כשהתעלה הייתה מוכנה נכנס אל עומק המוח פרופ' גיל סווירי, מנהל מחלקת נוירוכירורגיה ברמב"ם, שהפריד בעדינות את עצבי השמע מהגידול וכרת את הגידול עצמו.

בימים אלה מתאוששת האישה מהניתוח ומצבה מוגדר טוב. ברמב"ם אומרים שניתוחים מורכבים מסוג זה, האורכים שעות ארוכות, מתאפשרים רק בזכות שיתוף פעולה במרכז הרפואי בין מחלקות שרופאיהן מסוגלים לתת פתרונות לגידולים ובעיות מורכבות מאוד בבסיס הגולגולת.

בדוק גם

אשה כבת 50 ושני בני אדם נפצעו בתאונת דרכים בטירת כרמל

אשה כבת 50 נפצעה הבוקר (שלישי) בתאונת דרכים בין שני כלי רכב בכניסה לטירת כרמל. …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *