fbpx

שוק הנדלן בחיפה בשנת 2024: תמונת מצב עדכנית

צילום: PEXELS

שוק הנדל"ן בחיפה חווה שינויים משמעותיים בתחילת שנת 2024, עם מגמות מעורבות בהיקפי המכירות ובמחירים, על רקע האתגרים הביטחוניים והכלכליים. משרדי תיווך בחיפה ומשרדי מכירות מדווחים על עלייה בביקוש לנדל״ן בחיפה , במיוחד באזורים המרכזיים והמבוקשים של העיר. כמו כן, ניכרת התעניינות מוגברת בבתים המיועדים לנדל"ן להשקעה, מה שמצביע על תחושת אופטימיות מחודשת בשוק.

מגמות מכירה ועליית מחירים

מאז תחילת 2024 נרשמה עלייה משמעותית במכירת דירות חדשות בשכונות החוף כמו רמת הנשיא ונווה דוד, לאור המיקום האסטרטגי והקרבה לאזורי תעסוקה מרכזיים כמו מת"ם. היקפי המכירות של דירות למכירה בחיפה, ובפרט דירות חדשות באזורים אלו, מעידים על חזרה של הרוכשים לשוק, במיוחד לאחר ההאטה שחלה בעקבות המלחמה והריבית הגבוהה​ .

מנכ"ל חברת שניר ציין כי הרוכשים חזרו למשרדי המכירות בצורה מעודדת מאוד בתחילת 2024, כתוצאה משילוב של צורך והזדמנות. רוכשי דירות, בין אם מדובר במשפרי דיור, זוגות צעירים או משקיעים, מבינים שהיצע הדירות המוגבל גורם לעלייה במחירים ולכן מעוניינים לנצל את ההזדמנות לרכישה​ . בנוסף, התנאים והמבצעים שמציעות החברות היזמיות היוו גורם משמעותי בכמות העסקאות, דבר שבא לידי ביטוי גם בדו"ח הכלכלן הראשי המדבר על גידול משמעותי במכירות של דירות חדשות​ .

נתוני מכירות לפי חודשים

ברבעון הראשון של 2024 נרשמה עלייה של 88% במכירת דירות בהשוואה לרבעון הקודם, עם רוב הדירות שנמכרו כיד שנייה. בנוסף, בחודש מרץ 2024 לבדו נמכרו 7,640 דירות, מה שמצביע על עלייה של 10.5% בהשוואה למרץ 2023​ . העליות הגדולות ביותר נרשמו בקרב הדירות החדשות, בין היתר בעקבות הטבות המימון שמציעים הקבלנים. כך, נתוני הלמ"ס לחודש מרץ 2024 מחזקים את הנתונים שפרסם הכלכלן הראשי במשרד האוצר, המצביעים על עלייה משמעותית במכירות דירות חדשות בחיפה​ .

פרויקטים חדשים והתחדשות עירונית

בחיפה קיימים מספר פרויקטים של פינוי-בינוי המושכים תשומת לב רבה. פרויקטים אלו מציעים הזדמנויות רבות למשקיעים, במיוחד בשכונות כמו נווה שאנן וקריית שפרינצק, אשר נהנות מתנופת בנייה והתחדשות עירונית​ ​. פרויקטים כגון אלו כוללים גם משרדי תיווך בחיפה המציעים שירותים מקצועיים למכירת דירות בחיפה וליווי רוכשים ומשקיעים.

התחדשות עירונית, לצד בניית פרויקטים חדשים, מסייעת גם בהעלאת איכות החיים של התושבים וגם בהגדלת היצע הדירות בשוק. הפרויקטים מציעים לא רק דירות מודרניות עם תשתיות מתקדמות, אלא גם שיפור בתשתיות ציבוריות כמו גני ילדים, בתי ספר, ומרכזי קניות, מה שהופך את חיפה למקום מגורים אטרקטיבי במיוחד עבור משפחות​ .

יתרונות חיפה כעיר מגורים והשקעה

חיפה מציעה יתרונות רבים כעיר מגורים והשקעה, כולל מערכת תחבורה ציבורית יעילה, קרבה לנמל בינלאומי ואטרקציות טבעיות ותרבותיות כמו פארק הכרמל והגנים הבהאים. כל אלו הופכים את חיפה למקום מועדף עבור משקיעים ותושבים המעוניינים בשילוב של חיים עירוניים עם טבע ויופי​ ​. משרדי תיווך בחיפה מדווחים על ביקוש רב לדירות למכירה בחיפה, במיוחד באזורים המציעים נופים יפים וגישה נוחה לתשתיות עירוניות.

היתרונות הסביבתיים של חיפה, יחד עם המחירים התחרותיים של הנכסים בעיר, מושכים משקיעים רבים המעוניינים בהשקעה המבטיחה תשואות גבוהות בטווח הארוך. העיר ממשיכה להיות בחוד החנית ביישום שיטות קיימא וידידותיות לסביבה, מה שהופך אותה להצעה אטרקטיבית עבור משקיעים מודעים לסביבה​ .

תמיכה ממשלתית ומדיניות דיור

בנוסף ליתרונות הפיזיים והטבעיים, חיפה נהנית גם מתמיכה ממשלתית ומדיניות דיור המעודדת פיתוח ובנייה. משרד השיכון והבינוי הכריז על מספר תוכניות לעידוד הבנייה בחיפה, הכוללות מתן תמריצים לקבלנים והקלות בירוקרטיות. צעדים אלו מסייעים בהגדלת היצע הדירות והוזלת מחירים בטווח הארוך​ ​.

מדיניות זו כוללת גם תמיכה מיוחדת במשפרי דיור, עם דגש על בניית דירות מתאימות למשפחות גדולות ולמשפרי דיור המחפשים לשדרג את איכות חייהם. דירות אלו מתאפיינות בתכנון מודרני ומתקדם, הכולל מרפסות גדולות, חניות פרטיות וגישה נוחה לתשתיות חינוכיות ותרבותיות​ .

סיכום

שוק הנדל"ן בחיפה ממשיך להראות סימני התאוששות וצמיחה בתחילת 2024, עם עליות במכירות ופרויקטים חדשים המספקים הזדמנויות למשקיעים. למרות האתגרים הביטחוניים והכלכליים, חיפה ממשיכה להיות יעד אטרקטיבי בזכות היתרונות הרבים שהיא מציעה כתשתיות, מיקום אסטרטגי וסביבת מגורים נעימה. עם מגמות אלו, העיר מציעה הזדמנויות רבות למשפרי דיור ולמשקיעים בנדל"ן להשקעה.

אהבתם? שתפו!

תגיות

אולי גם יעניין אותך

שיתוף ברשתות החברתיות