למרות הגשם: אלפים חגגו בהקפות שמחת תורה

אזרחי ישראל יצאו הערב (שני) לחגיגת הקפות שניות של שמחת תורה. בחדרה רב העיר שמעון ביטון התקבל בשירי הלל. בקרית ביאליק יותר מאלף אנשים השתתפו בהקפות, בעכו פצחו בשירו של אייל גולן, "מי שמאמין לא מפחד" ובנהריה מאות חגגו בבית הכנסת של רבי דוד אבוחצירא
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on print
(צילום רותם כבסה)

אזרחי ישראל יצאו הערב לחגיגת הקפות שניות של שמחת תורה. ההקפות נערכו: בחדרה, קרית ביאליק, עכו, נהריה, מעלות  וכפר ורדים. בשל הגשם הכבד שירד בנהריה, ההקפות המסורתיות בכיכר העירייה ובשכונות העיר הופסקו.
(צילומים: רותם כבסה, נחום סגל, שרון דהן, חיים טובול)

חדרה

 גשמי הברכה לא מנעו מהחוגגים הרבים לרקוד לכבודה של התורה. החל מהשעה שמונה התאספו המתפללים ובני משפחותיהם בבית הכנסת "שארית הפליטה" בבית אליעזר. באותו רגע החלו לרדת גשמי ברכה. שעות ספורות לפני כן נערך תיקון הגשם, וכאות אהבה ירדו גשמי ברכה. החגיגות התקיימו בתוך רחבת בית הכנסת הפנימית. שבעה צדיקים  בירכו את ברכת ההקפות, במעמד רב העיר חדרה, שמעון ביטון שליט"א מלווה בפמלייתו. הרב התקבל בשירי הלל.

הקפות בחדרה
הקפות בחדרה (צילום חיים טובול)
תושבי חדרה בהקפות שניות (צילום: חיים טובול)

קרית ביאליק

יותר מאלף אנשים השתתפו בהקפות שערכה עיריית קרית ביאליק בחטיבת ביניים" דפנה", ברחוב דפנה ובשכונת גבעת הרקפות. העירייה העמידה לרשות התושבים אוטובוסים לאירוע המרכזי. ראש עיריית קרית ביאליק אלי דוקורסקי התקבל במחיאות כפיים סוערות ומיד פצח בריקודים.

דוקרסקי מחזיק בתורה. הקפות שמחת תורה בקרית ביאליק (צילום: נחום סגל)

נהריה

מאות מתושבי נהריה חגגו  בבית הכנסת "גואל ישראל" של רבי דוד אבוחצירא ברחוב המייסדים בנהריה. גברים, נשים וילדים הגיעו בהמוניהם. הגברים הקיפו את היכל התפילה עם ספרי הקודש ושרו "שישו ושמחו בשמחת תורה", והילדים כמיטב המסורת הניפו דגלים וקיבלו שקיות ממתקים. את האירוע כיבד ראש עיריית נהריה ז'קי סבג.

עכו

ראש עיריית עכו, שמעון לנקרי בירך את תושבי העיר לשנה טובה.  החגיגות התקיימו בבית הכנסת "אור יעקב" במעמד רב העיר, יוסף ישר. ברקע התנגן גם שירו של הזמר אייל גולן: "מי שמאמין לא מפחד".

שמעון לנקרי ורבני העיר
ראש עיריית עכו שמעון לנקרי ורבני העיר (צילום: שרון דהאן)
הקפות בעכו (צילום: שרון דהאן)

אהבתם? שתפו!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on print

אולי גם יעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שיתוף ברשתות החברתיות

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram