יום שבת , אפריל 20 2019
בית / הד הקריות / שחייה: אנסטסיה גורבנקו פורצת כל גבול
אנסטסיה גורבנקו עם המאמנת לודמילה זליצ'ונוק ושרת הספורט מירי רגב | צילום: גיל נחושתן
אנסטסיה גורבנקו עם המאמנת לודמילה זליצ'ונוק ושרת הספורט מירי רגב | צילום: גיל נחושתן

שחייה: אנסטסיה גורבנקו פורצת כל גבול

אליפות עמק חפר הפתוחה בשחייה התקיימה בימים שבת וראשון. במהלך התחרות קבעה אנסטסיה גורבנקו שבעה שיאים חדשים, אחת בגיל בוגרות שתיים בגיל נוער (18) והיתר בגילאים הצעירים 14-17.

השיא לבוגרות נקבע במשחה 100 מ' גב, גורבנקו עצרה את השעון בתוצאה 1:01.21 ד' ושיפרה את שיאה של השחיינית האולימפית אנדראה מורז משנת 2017. במשחה 200 מ' חופשי קבעה גורבנקו 2:02.44 ד' ושברה את השיא הישראלי לנוער, שנקבע השנה על ידי לאה פולונסקי. בנוסף זינקה גורבנקו למשחה 200 מ' גב וקבעה שיא נוער חדש 2:13.10 ד', רחוק ב-4 עשיריות השנייה בלבד מהשיא הישראלי, המוחזק על ידי קרן זיבנר משנת 2018. בכך גורבנקו לא עצרה, ביום התחרות השני היא קבעה עוד ארבעה שיאים חדשים בגילאים הצעירים.

אחרי שבעה השיאים החדשים מחזיקה גורבנקו במספר מטורף של שיאי ישראל מגיל 13 עד בוגרות – 74 שיאים בסך הכל. מתוכם 33 בבריכות ארוכות – 50 מ', ו-41 בבריכות קצרות – 25 מ'.

יצוין כי גורבנקו, בת 15 בלבד, והיא מסומנת כאחת התקוות הגדולות של השחייה הישראלית בעשור הקרוב. משפחתה מתגוררת בקרית ים והיא גדלה במועדון מכבי קרית ביאליק, תחת המאמנת לודמילה זליצ'ונוק. בקיץ האחרון הצטרפה גורבנקו לפנימיית המחוננים במכון וינגייט, שם היא מתאמנת ולומדת בתיכון שפיים וממשיכה לייצג את מכבי ביאליק.

בדוק גם

עותק מתוכנית המתאר המאושרת לראש העירייה דוד אבן צור | צילום: דוברות העירייה

תוכנית המתאר של קרית ים מאושרת וחתומה

יעדי התוכנית לשנת 2035: כ-13 אלף דירות נוספות, כ-160 אלף מ"ר למסחר ותעסוקה, שטחים לתיירות והדגשת ייחודה של העיר כמוקד נופש ופנאי של כל הקריות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *