יום שלישי , מרץ 26 2019
בית / הד הקריות / חדשות בהד הקריות / קרית חיים: כנס בנושא זכויות אנשים עם צרכים מיוחדים
יו"ר אקים עמי איילון עם מנהלת בית הספר אילנה לוי ומנהלת מרכז ההפצה לאה זיכרמן (צילום: פוטו כרמלי)
יו"ר אקים עמי איילון עם מנהלת בית הספר אילנה לוי ומנהלת מרכז ההפצה לאה זיכרמן (צילום: פוטו כרמלי)

קרית חיים: כנס בנושא זכויות אנשים עם צרכים מיוחדים

בית הספר הניסויי רגבים בקרית חיים קיים בשבוע שעבר כנס מיוחד בנושא זכויות לאנשים בעלי צרכים מיוחדים. בכנס שהתקיים זו הפעם השלישית, השתתף בין היתר יו"ר אקי"ם האלוף במיל. עמי איילון, אשר הדגיש את הצורך להגדיל את המפגשים בין אוכלוסיה רגילה לאוכלוסיה בעלת צרכים מיוחדים.

מטרת הכנס היתה לחשוף את הורי התלמידים ולתת להם ידע לגבי האפשרויות שעומדות בפני הילדים לגבי השתלבות אמיתית בקהילה. איילון דיבר בכנס על חשיבות ההשתלבות בין אוכלוסיה רגילה לאוכלוסיה מיוחדת וסיפר על הזווית האישית שלו בנושא ואמר: "נושא המפגשים בין סוגי האוכלוסיות חשוב מאין כמותו ליצירת חברה מכילה ושיוויונית".

בית חינוך הניסויי "רגבים" הוא יחיד מסוגו בקריות ומתחנכים בו כ-140 תלמידים. בית הספר מפעיל זה תשע שנים תכנית ניסויית לשילוב בעלי צרכים מיוחדים בשוק התעסוקה ובארבעת השנים האחרונות הוא משמש במרכז הפצה של תוכנית ייחודית – "קמפוס לחיים" – אותה פיתח במהלך שנות הניסוי, שמטרתה שילוב תעסוקתי כמנוף להשתלבות בקהילה. בתכנית זו משתתפים בעיקר תלמידים מהשכבה בגילאי 18-21 בשיתוף פעולה של כל הגורמים ובהן משרד הרווחה ועיריית חיפה.

יו"ר אקים עמי איילון עם מנהלת בית הספר אילנה לוי ומנהלת מרכז ההפצה לאה זיכרמן (צילום: פוטו כרמלי)
יו"ר אקים עמי איילון עם מנהלת בית הספר אילנה לוי ומנהלת מרכז ההפצה לאה זיכרמן (צילום: פוטו כרמלי)

יצויין כי בין הפעילויות המגוונות מפעיל בית הספר להקת ריקודים, מקהלת בית ספר בהובלת רחל (רוחה) אשכנזי. מנהלת בית הספר אילנה לוי, דיברה בכנס על הזכות להגשמת חלומות, והכשרת הסביבה לקבלת אנשים עם צרכים מיוחדים כשותפים שווים בקהילה.

מנהלת מרכז ההפצה, לאה זיכרמן, הדגישה את תחושת המחויבות לקיום רצף המעבר בין ביה"ס לחיים עצמאיים בקהילה. "חשוב שבידי ההורים יהיו הידע והכלים להתמודדות עם הבוגר בהווה ובעתיד בתום לימודיו. ידע הוא כוח ועוצמה המאפשרים לבוגר ולהוריו לתכנן את המעבר מביה"ס לקהילה לקראת העתיד".

על מנת להביא את הידע הזה להורים ולמשפחה, התקיים כאמור ביום שלישי שעבר הכנס השלישי בנושא, בו השתתפו נציגים מארגונים שונים בקהילה, שהעבירו במספר מושבים ידע להורים ולתלמידים הבוגרים אודות זכויותיהם והאפשרויות העומדות בפניהם בעתיד. בכנס נכחו רחלי אברמזון מנהלת האגף לחינוך מיוחד, ורדה ליבנה מפקחת כוללת על החינוך המיוחד במחוז חיפה, דברת עיני מפקחת ביה"ס, אילנה טרוק מנהלת המחלקה לחינוך חברתי ערכי בבתי ספר יסודיים ובחינוך המיוחד מעיריית חיפה, מרתה פורת מאגף ניסויים ויזמות של משרד החינוך, ד"ר אביגדור זוננשיין מרפא"ל, מנהלים ואנשי חינוך מהמחוז.

 

בדוק גם

חניכות מבלות בשירותי הכבאות. צילום: דוברות כיבוי אש

חניכות מהוסטלים בקריות הביא משלוח מנות לכבאים

אורחות מאוד רצויות ומיוחדות הגיעו לתחנת הכבאות הראשית בחיפה. בסיוע עמותת טאנג'נט קריות הגיעו 11 חניכות, דיירות שני הוסטלים מאזור הקריות, כולן מוגדרות כבעלות צרכים מיוחדים אך עצמאיות מספיק בכדי להיות כבאיות ליום אחד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *