יום שישי , מרץ 22 2019
בית / הד הקריות / חדשות בהד הקריות / נכשלו המאמצים למנוע את סגירת סניף בנק הפועלים בשדרות דגניה
זה לא כל כך נעים לראות בנק סגור (צילום: דורון גולן)
זה לא כל כך נעים לראות בנק סגור (צילום: דורון גולן)

נכשלו המאמצים למנוע את סגירת סניף בנק הפועלים בשדרות דגניה

מאמציו הנוכחיים של ראש עיריית חיפה, יונה יהב, למנוע את סגירת סניף בנק הפועלים בשדרות דגניה בקרית חיים, נתקלו הפעם בקיר אטום, וגם פנייה לבנק ישראל לא הצליחה לשנות את רוע הגזירה. לציבור הלקוחות מבטיח בנק ישראל, שמכשיר הכספומט של הבנק ימשיך לעבוד למשך עוד חצי שנה לפחות.

בנק הפועלים, הבנק הרווחי ביותר בישראל, נמצא בתהליך של צמצום כוח האדם וסגירת סניפים שאינם מניבים לו את הרווחים, להם הוא מצפה. סניף הבנק בקרית חיים, שקיים במקום כבר עשרות שנים, הוא היחיד עבור אלפי תושבים, ברובם קשישים. עוד לפני שנתיים ניסה הבנק לסגור את הסניף הקטן, אולם לאחר שיהב התערב נדחתה הסגירה.

זה לא כל כך נעים לראות בנק סגור (צילום: דורון גולן)
זה לא כל כך נעים לראות בנק סגור (צילום: דורון גולן)

לפני כמה שבועות פורסם ב"הד הקריות" כי בנק הפועלים קיבל החלטה סופית לסגור את הסניף וכי הלקוחות יועברו לסניפים אחרים של הבנק בקרית ים ובקרית חיים מזרחית. יהב פנה למפקחת על הבנקים בבנק ישראל, חדוה בר, בבקשה למנוע זאת. יהב שטח בפניה את הקשיים שבהם ייתקלו הלקוחות הקשישים, שאינם מכירים את רזי השימוש באינטרנט וכן את העובדה הבסיסית שאין להם כל דרך להגיע לבנק אלא רק בתחבורה ציבורית. כבר כעת מגיעות ל"הד הקריות" תלונות של לקוחות הבנק על תורים ארוכים שמשתרכים בסניפים אליהם הועברו הלקוחות.

מבנק ישראל נמסר, ‏כי סגירת‏ סניף‏ קבוע‏ טעונה‏ הסכמת‏ המפקחת‏ על‏ הבנקים.‏ "עמדת‏ הפיקוח‏ נדרשת‏ לאזן ‏בין‏ מגוון‏ השיקולים‏ השונים‏ ובכלל‏ זה‏ נאותות‏ הפרישה‏ הגיאוגרפית‏ של‏ סניפי‏ הבנק‏ באזור‏ הסניף‏ ונאותות‏ החלופות‏ שמציע‏ הבנק.‏ בנוסף,‏ פרסם ‏הפיקוח ‏על‏ הבנקים‏ הוראה‏ בנושא,‏ אשר‏ מטרתה‏ להבטיח‏ כי‏ בעת‏ תהליך ‏קבלת ‏ההחלטה ‏על ‏סגירת ‏סניף, ‏יראו ‏הבנקים ‏לנגד ‏עיניהם ‏את ‏מגוון ‏השיקולים, ‏מעבר ‏לשיקולים‏ העסקיים,‏ ובכלל ‏זה‏ את‏ ההשפעות‏ הפוטנציאליות ‏של‏ השינוי‏ על‏ מגוון ‏לקוחות ‏הסניף ‏וסביבתו. כל ‏אלה‏ אינם‏ מסירים‏ מהחשיבות‏ ומהציפייה, ‏כי ‏בעת‏ סגירת‏ סניף‏ יגלה ‏בנק ‏רגישות‏ יתר‏ כלפי ‏לקוחות‏ שהליך‏  המעבר‏ עלול ‏להיות‏ קשה‏ עבורם ויוודא‏ כי הם ‏מקבלים‏ סיוע ‏הולם ‏בכל ‏דבר ‏ועניין, ‏ובכלל ‏זה‏ ליווי ‏והדרכה ‏צמודים‏ לגבי ‏אופן‏ השימוש‏ באמצעים‏ הדיגיטליים ‏העומדים‏ לרשותם", נמסר בתשובת בנק ישראל.

עם זאת, יש לציין, כי לפחות בדבר אחד התחשב בנק הפועלים והוא משאיר במקום מכשיר בנקט לתקופה של חצי שנה לפחות, במהלכה יבדוק את מידת השימוש בו והצורך בהשארתו באופן קבוע.

בדוק גם

זירת התאונה בקרית חיים | צילום: דוברות המשטרה

רוכב אופנוע נפצע קשה בתאונה בקרית חיים

תאונת דרכים קשה בין רוכב אופנוע לרכב פרטי אירעה לפני קצת יותר משעה ברחוב אריה שנקר בקרית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *