יום שבת , אפריל 20 2019
בית / הד הקריות / קרית ביאליק: בתי הספר יד"ע ופסגות יאוחדו
בית ספר פסגות בקרית ביאליק. צילום: דורון גולן
בית ספר פסגות בקרית ביאליק. צילום: דורון גולן

קרית ביאליק: בתי הספר יד"ע ופסגות יאוחדו

משרד החינוך בשיתוף עיריית קרית ביאליק הודיעו היום על החלטתם לאחד בין בתי הספר יד"ע ופסגות בעיר, החל משנת הלימודים הבאה.
בשנת 2010 אוחדו בתי הספר רמב"ם וצור שלום בקרית ביאליק, בעקבות מספר מועט של תלמידים. כתוצאה מאיחוד בתי הספר, נפתח בית הספר פסגות. שנתיים לאחר מכן נענתה עיריית קרית ביאליק לפניית משרד החינוך ורשת ליאו בק, להיות הרשות הראשונה בה יפעל בית ספר KIPP  (יד"ע), לפי המודל של רשת בתי הספר אמריקאים לצמצום פערים.

בית ספר פסגות. צילום: דורון גולן
בית ספר פסגות. צילום: דורון גולן

עם סגירת המיזם על ידי ליאו בק, עירית קרית ביאליק עשתה ככל יכולתה בכדי להמשיך ולשמר את בית הספר, תוך שיתוף גופים נוספים, ביניהם קרן רש"י ומשרד החינוך, אך מיעוט התלמידים בבית הספר, הביאו לכיתות לא תקניות, מה שלא אפשר להמשיך ולהפעילו.
לאחר בחינה מעמיקה של כל הנתונים, הגיעו משרד החינוך ועיריית קרית ביאליק למסקנה, שהמסגרת הנוכחית של בית הספר יד"ע אינה מעניקה את המענים המיטביים הנדרשים לתלמידיו. רק בית ספר אחד חזק ומאוחד שפועל במשאבים משותפים של המשרד החינוך והרשות המקומית יוכל להתקיים, להתפתח וגם להעניק לכל תלמיד מעטפת חינוכית ראויה.
בעקבות זאת החליטו משרד החינוך והעירייה על איחוד מחודש של בתי הספר יד"ע ופסגות לבית ספר אחד, שיחל לפעול החל משנת הלימודים הבאה. בית הספר המאוחד יפעל במבנה בית הספר פסגות ויאפשר משאבים מוגדלים, תוספת שעות לימוד, שעות פיצול במקצועות הליבה ועוד.
מנהל אגף החינוך עמי ראובן מסר: "אנו נעשה הכל יחד עם משרד החינוך בכדי להבטיח כי מהלך האיחוד יתבצע באופן מיטבי ומותאם לכלל הצרכים. אנו מבקשים שיתוף פעולה מלא מצד ציבור ההורים לטובת ילדינו". יו"ר ועד ההורים של בית הספר, לירון מירוביץ, מסה כי בשלב זה וועד ההורים אינו מעוניין להגיב על ההחלטה.

ביום שני השבוע הופצה הודעה ברשתות החברתיות לכל הורי התלמידים "עקב החלטת העירייה לסגור את בית הספר בשנה הבאה אנו מכנסים אסיפת חירום לכל ההורים מחר בבית ספר בשעה 20:00. נוכחות חובה! נא להעביר לכל הכיתות ולאשר הגעה. תודה על שיתוף הפעולה". מהורים שהיו באסיפה נודע כי האווירה הייתה סוערת והוטחו טענות קשות נגד הנהלת בית הספר. ביום חמישי השבוע אמורים ההורים להיפגש עם מנהל מחלקת החינוך של העירייה, עמי ראובן, על מנת לקבל את כל המידע על סגירתו של בית הספר ושיבוצם של התלמידים.

עם זאת נודע כי הורי התלמידים היו חשופים בשבועות האחרונים לשורה של שמועות על סגירתו הקרובה של בית הספר. חלק מההורים אף התכוונו להשבית את הלימודים במחאה על תנאי הלימוד של ילדיהם. הורים רבים גם סירבו לרשום את ילדיהם לשנת הלימודים הבאה בבית הספר והעדיפו בתי ספר אחרים. בקרב הצוות החינוכי של בית הספר שוררת אווירה של אי וודאות לגבי השיבוצים לשנת הלימודים הבאה. חלק מהצוות החינוכי יעבור בוודאות לבית הספר פסגות אולם בשלב זה לא ידוע כיצד ישתלב כל הצוות החינוכי במערכת החינוך העירוני.

בדוק גם

מאחורי החוטים. התלמידים בסיור

שיעור אחר לתלמידים

במסגרת פרויקט "שיעור אחר" למדו בבית ספר "אחד העם" קורס העשרה בנושא טכנולוגיה, מחשבים ואינטרנט, לשימוש מושכל ויעיל בעידן המידע

4 תגובות

  1. יש קבוצה קטנה של הורים שמתסיסה את כל השאר ולא ברור מה מניע אותם. רוב ההורים מרוצים מן המעבר לבית ספר פסגות שהוא בית ספר מתקדם עם צוות מקצועי ממדרגה ראשונה.

  2. נוכחתי באסיפה ורוצה להגיד שלא היו שום טענות קשות אלא כולנו מאוד מרוצים מהמנהלת. לא ציפינו לקבל סכין בגב מעמי ראובן שבקש שנה שעברה להשאיר את הילדים שלנו בבית ספר ידע ובטח לא ציפינו ליחס כזה מראש העיר אלי דוקורסקי.

  3. אור-לי מזרחי

    אני נכחתי באסיפת החרום של ההורים בבית ספר יד״ע. על איזה טענות קשות על התנהלות ההנהחה אתה מדבר? נהפוכו ההורים הביעו זעם על ההחלטה לסגור את בית הספר בתזמון כל כך תמוהה כי בזמן כל כך קצר (מחצית) מנהלת בית הספר טלי ביחד עם צוות המורים המדהים שלנו הרימה את הבית ספר כך שללא ספק אם היה ממשיך האימון בבית ספר תוך זמן קצר היה למצטיין! אם תרצה לשמוע את כל האמת אשמח לשוחח איתך

    • בתור אמא שהיתה בישיבה לא דובר כלל על הסגל המקצועי נהפוכו דובר כל השינוי המשמעותי בזכות המנהלת טלי אינדבו וצוות המורים הנאמן הכעס שנוצר אצל ההורים זה על הדרך לא דרך שנודע על דבר סגירת בית הספר חשוב לציין שההורים מתנגדים לכל המהלך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *