יום שלישי , פברואר 19 2019
בית / הד הקריות / קרית אתא / שבוע הספר בקריות
שבוע הספר בקרית אתא. צילום: דוברות העירייה
שבוע הספר בקרית אתא. צילום: דוברות העירייה

שבוע הספר בקריות

במהלך השבוע  הקרוב יתקיימו בקרית ביאליק שלל אירועים  לילדים ולמבוגרים: מפגשי סופרים, שעות סיפור, תאטרון בובות, עבודות יצירה, מופעים, הפנינג חוצות ויריד ספרים ברחבת הספריה העירונית.

המשוררת רחל שפירא תופיע עם הזמרת חני דינור ומוסיקאי רמי הראל במופע "פרח משוגע".  הסופר ינץ לוי יארח את רואי לוי במפגש המיועד לקהל מבוגרים ויופיע במפגש חווייתי בפני הילדים עם סדרת "הרפתקאות דוד אריה", סדרה שהפכה לרב מכר. במהלך השבוע תינתן במה גם לכותבים מקומיים :תושב קריית ביאליק דניאל ארנצ'וק, יוצר צעיר, יופיע בהרצאה "הרהורים על נתן ונתן- שירת המאה ה- 20 באור שונה משדמיינתם" (נתן יונתן ונתן אלתרמן).

במהלך השבוע יתקיימו פעילויות לילדי הגיל הרך: שעת סיפור של "תאטרון ענבלון" בשילוב בובות "הארנב ממושי", שעת סיפור על פי הספר "חולצת האריה" והצגה מוסיקלית בנושא 70 שנה למדינה "שרים משוררים לילדים". ביום שלישי יתקיים יריד הספרים ברחבת הספרייה. במסגרת היריד יתקיים הפנינג חוצות לעידוד הקריאה עם תחנות עבודה להרכבת פאזלים ספרותיים, פינת יצירה, בריכת אותיות, משחקי זיכרון ועוד.

ראש העירייה, אלי דוקורסקי: " מדי שנה שבוע הספר העברי בקריית ביאליק זוכה לעניין רב. אני מזמין את תושבי קריית ביאליק והסביבה להשתתף באירוע ספרותי".

שבוע הספר בקרית אתא. צילום: דוברות העירייה
שבוע הספר בקרית אתא. צילום: דוברות העירייה

בקרית אתא יפתחו בשבוע הבא לקהל הרחב אירועי שבוע הספר שיתקיימו ברחבת הספריה העירונית. במהלך אירועי שבוע הספר יוצעו דוכנים של מאות סופרים, אלפי כותרים ועשרות הוצאות ספרים, לצד מגוון פעילויות המותאמות לכל המשפחה. אירועי שבוע הספר יערכוחמישה ימים ברציפות ויהיו פתוחים לקהל הרחב.

השנה, הפעילויות בשבוע הספר מותאמות למגוון גילאים: הילדים ייהנו משלל הצגות לילדים וכן ממפגש סופר עם ינץ לוי, מחבר סדרת הספרים רבת המכר 'הרפתקאות הדוד אריה'. במהלך כל יום, ישתתפו הילדים בסדנאות יצירה מגוונות, ובחידון, בנושא ספרים. הקהילה הבוגרת תשתתף בהרצאות מרתקות בתחומי דעת שונים, כגון ישראל והעולם הערבי עם העיתונאי ערן זינגר, הרצאה על ש"י עגנון עם פרופ' ניצה בן דב, ומפגשי סופרים עם מאיר שלו ועם ד"ר יעקב מעוז. בנוסף תגיע לספרייה הסופרת איריס אליה הכהן לחתום על ספרה החדש 'גבר אישה ציפור'.

במקביל,  יתקיימו אירועים ייחודיים המשלבים מוסיקה וסיפורת: מפגש מוסיקלי עם יואב קוטנר, שיספר את סיפור חייו של אריק איינשטיין, גמר תחרות 'מספרים עלייה'- סיפורים בנושא העלייה לארץ. במהלך שבוע הספר ניתן ליהנות משני פרויקטים מסקרנים, המוצגים בספרייה: תערוכת קריקטורות של הקריקטוריסט שמואל כ"ץ על פועלו של מנחם בגין ומיזם 'ספרים באפלה' – החושף לאור ספרים קלאסיים לציבור הקוראים בדרך מפתיעה.

במקביל יערכו  מופעים והצגות ילדים, תחרות סיפורים קצרים, סדנאות יצירה מהספרים, חידונים ומפגשים והרצאות עם מיטב הסופרים ואנשי התקשורת ביניהם: מאיר שלו, ינץ לוי, יואב קוטנר, ערן זינגר ופרופ' ניצה בן דב. בשנה שעברה ביקרו באירועי שבוע הספר אלפי תושבים ונמכרו כ- 7000 ספרים המהווים שיא של מכירות ביחס לערים אחרות באזור.

מהספרייה העירונית בקרית אתא נמסר: "אירועי שבוע הספר בספרייה העירונית בקרית אתא מאופיינים במגוון רב של פעילויות תרבות, אשר מתאימים לכל רובדי האוכלוסייה, לכל גיל ולכל טעם. הצלחתם של אירועי שבוע הספר בשנים קודמות, מעידה כי תושבי העיר מעריכים יצירה ישראלית אמיתית".

בדוק גם

מי יגלה אחריות? מסתורי כביסה מאזבסט ברחוב צייטלין (צילום: עצמי)

מי יסלק את האזבסט?

בישיבת מועצת העיר חיפה שתתקיים בתחילת חודש מרס תעלה שאילתה שהגיש השבוע חבר המועצה מסיעת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *