יום שבת , מרץ 23 2019
בית / הד הקריות / חדשות בהד הקריות / בדרך לאיקאה: עמוד חשמל באמצע הכביש
עמוד חשמל סמוך לאיקאה
20 מטר גובה ללא שילוט. עמוד חשמל סמוך לאיקאה (צילום: עינב אלקיים)

בדרך לאיקאה: עמוד חשמל באמצע הכביש

עמוד חשמל ענק ניצב באמצע הכביש ברחוב קרן היסוד סמוך לרחוב תפוצות ישראל ליד מתחם איקאה החדש בקרית אתא.  העמוד משתרע לגובה של מעל 20 מטרים ומסכן את בטיחותם של הנוסעים בכביש בייחוד מפני מי שנמצא סמוך לאחת היציאות העמוסות ימינה, לכיוון קרית אתא, ביציאה ממתחם איקאה והשופרסל דיל החדש שנפתח.

בכביש השירות, שכעת עדיין סביבו מתקיימים שיפוצים ועבודות בנייה נרשמה תנועת מכוניות לא מעטה, והנוסעים בהם אינם צופים ומודעים לעמוד שניצב במרכז נתיב הנסיעה שלהם. בנוסף לא נתלה כל תמרור תנועה או שלט אזהרה המתריע בפני עמוד החשמל. העמוד ניצב על אי תנועה קטן וקיים חשש שיהווה סכנה לפגיעה חזיתית מרכב.

עמוד חשמל סמוך לאיקאה
20 מטר גובה ללא שילוט. עמוד חשמל סמוך לאיקאה (צילום: עינב אלקיים)

מחברת החשמל נמסר בתגובה:"עמוד החשמל קיים עוד משנות ה-70. במסגרת תכנית שיזמה העירייה בוצעו שינויים באזור העמוד. כאשר באותה תכנית קיימת חובה ואחריות לנקוט באמצעי זהירות על מנת למנוע כל מפגע תחבורתי. התוכניות אושרו על ידי הרשויות המוסמכות שאמונות בין היתר על עניין הסדרי התנועה והבטיחות. נושא שילוט והתקנת גדרות בטיחות באחריותה הבלעדית של הרשות המקומית".

מעיריית קריית אתא נמסר בתגובה כי: "מדובר בקו מתח עליון של חברת החשמל שהעתקתו אינה אפשרית בשלב זה. העמוד מוגן על ידי אי תנועה הנמצא בימים אלה בשלבי סימון סופיים. במידת הנדרש יבוצעו עבודות סימון נוספות".

כתבה: עינב אלקיים

בדוק גם

עיריית קרית אתא. צילום: דורון גולן

הסתיימה שביתת עובדי המתנס"ים בקרית אתא. הפעילות בצהרונים חזרה לשגרה

הסיבה: הודעה שיצאה משלכת מנכ"ל העירייה, לפיה עשרות עובדי רשת המתנ"סים, שרכשו מבעוד מועד כרטיסים לנשף פורים של עובדי העירייה, במחיר של 100 שקלים לכרטיס, לא יוכלו להשתתף בנשף והם נדרשים להחזיר את הכרטיסים בגלל "חוסר מקום באולם"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *