"בא להצחיק אתכם"

אירועי הפנאי המומלצים ביותר שיתקיימו השבוע בין התאריכים 21-24 לינואר באזור הצפון
גורי אלפי (צילום: רונן אקרמן)

שירת הפיוט

אורית עטר (צילום׃ יוהן דובנסקי)

אורית עטר שמושפעת בשירתה מהמסורת המוזיקלית האנדלוסית תבצע פיוטים במסורת יהדות מרוקו. בקונצרט יתארחו אמנים ממרוקו שישלימו את החוויה המוזיקלית העשירה של המסורת האנדלוסית הצפון האפריקאית.
"דיאלנא", היכל התיאטרון, קרית מוצקין, ב', 21.1, 20:30, טל': 8806000

אורזי המזוודות
תיאטרון הקאמרי. מאת חנוך לוין. במאי: אודי בן משה. שחקנים: חנה מרון, אבי גרייניק, עזרא דגן, רבקה מיכאלי ואחרים. חנוך לוין סיכם את הקומדיה המבריקה שלו שעלתה לראשונה ב-1983 במילים ספורות: "מחזה בן זמננו ומקומנו על שש משפחות, חמישה אוהבים, שלוש רווקות, תשעה נפטרים, שמונה הלוויות, ארבע אלמנות, שלושה אמריקאים, 11 מזוודות, תינוק, הומוסקסואל, זונה, מגמגם וגיבן. כולם מאוד לא מאושרים, אבל מאוד משעשעים".
"אורזי המזוודות", אולם יד למגינים, קיבוץ יגור, ב', 21.1, 20:30; ג', 22.1, 17:00, 20:30, טל': 9848172; גם בימים תיאטרון חיפה, ד'-ה', 24.1-23, 20:30, טל': 8600500 

הצגה: מזוודות (צילום: גדי דגון)

אם יש גן עדן

אם יש גן עדן (צילום: ז'ראר אלון)

הצגה של תיאטרון הבימה המבוססת על הסרט "בופור על פי ספרו של רון לשם. במאי: משה קפטן. העלילה מתרחשת בשנת 1999. רגע לפני שצה"ל מפוצץ את מוצב הבופור האגדי ונסוג מדרום לבנון, קבוצת לוחמים צבעונית ונוגעת ללב מבלה יחד שנה על ההר הקסום והמדמם. כמו ממלכת ילדים בלי מבוגר אחראי, הם בוראים לעצמם שפה, חוקים ועולם מלא.
תיאטרון חיפה,יום ב', 20:30, טל': 8600500 

קוויאר ועדשים
ליאונידו הוא אבי משפחה ענייה בנאפולי. את "פרנסתו" הוא מוציא מביקור בחתונות מדי ערב, שבהן הוא מלקט מטעמים, ממלא את כיסיו ולמחרת בבוקר אשתו ולריה משווקת את "הסחורה" באמצעות אנטוניו, המחזר אחריה. ברגע של הברקה הוא מקים את אגודת "תן יד לעני" והופך את ביתו ל"בית עניים לדוגמה" במטרה לעודד תרומות שיזרמו הישר לקופה המשפחתית. לצורך זה הוא שוכר קשיש על כיסא גלגלים, מסמרטט את הבית, מקלף את הצבע, ובכך הופך את הקן המשפחתי לקורע לב ופותח כיס. מכאן מתגלגלת קומדיה מטורפת על החיים התוססים. מחזה מאת: ג'וליו סקארניצ'י ורנלדו טאראבוזי. תרגום: ניסים אלוני. בימוי: מוני מושונוב. משתתפים: אבי קושניר, מוני מושונוב, יגנייניה דודינה, סנדרה שדה ועוד.
היכל התרבות כרמיאל, בימים ב'-ה', 21:00, טל': 9881111

סאדם חוסיין
מסכת הכתובה בלשון מיתית-שירית המגוללת את ימיו האחרונים של הצורר העיראקי המסתגר בבונקר עם שלושה מכפיליו. ההצגה מבקשת להכניס את הקהל בסוד דמותו של הרודן, לפלס דרכי גישה בין הנשגב למגוחך, ולפתח צורת התבוננות חדשה בהיסטוריה, בגיאולוגיה ובתפקידו החדש של האדם בעולם.
אולם מופעים קיבוץ כברי, ב', 20:30, כרטיסים בטל': 8011523 (דורית)

תש"ח
עיבוד לרב המכר המרגש של יורם קניוק, המשלב שירים מתקופת קום המדינה ומציג קינה מלאת חמלה ואהבה על חיינו. יותר מ-60 שנה לאחר קום המדינה קניוק נזכר בתקופת מלחמת השחרור, מהחלטת האו"ם בהכרת המדינה ולמלחמה שאחריה, בה לקח חלק. אותם חודשי מלחמה השאירו את חותמם על חייו ולא הרפו ממנו גם 60 שנה אחרי. מי אנחנו? על מה חלמנו? מהי המדינה שהקמנו? לאן היא צמחה ב-60 שנות חייה ומה שכחנו בדרך? במאית: נויה לנצט. שחקנים: קרן אור, סיון הכוכבי, מעיין ויסברג, עומר זוננשיין, רביע חורי, רותם לוי-וגה, אסיה נייפלד, רון ריכטר.
תיאטרון חיפה, במה 3, ב' ו- ה'20:30, טל': 8600500

פגישת מיחזור: מעצבים אלמונים, מעצבים חדשים
שיתוף משאבים, ניצול מקסימלי של חומרי גלם, צריכת חפצים מיד שנייה וצמצום היקף הצריכה – אלו חלק מהפעולות שנוקטים היום ממשלות, מעצבים ואזרחים בעולם לאור קריסת המערכות הפיננסיות והמשבר הכלכלי. התערוכה מתייחסת לפילוסופיית הקיימות הטוענת שרק שילוב נכון בין טבע, תעשייה ובני אדם יפיק את אורח החיים הנכון והאפשרי.

יעל אבני ליבנה, "Two-Go",2009, מושב לרוכב, ארגז פלסטיק (צילום: יעל אבני ליבנה)

המעצבים בני זמננו – כולם פעילים ומעורים בשדה העיצוב העכשווי – מציגים בתערוכה תחליפים מומצאים למוצרי צריכה מוכרים, או למוצר יקר הקיים בשוק, חפצים המציעים שימוש חדש לחפץ וחומר שסיימו את תפקודם המקורי, או שימוש שונה, מפתיע והומוריסטי בחפץ יומיומי. אוצרת: לי רמון. נעילה: 2.3.
גלריה הקצה, ג', לוחמי הגטאות 34 נהריה, טל': 9926819

להקת בת שבע
"טאבולה ראסה", מאת אוהד נהרין, נוצרה בשנת 1986 לבלט פיטסבורג בארצות הברית, טרם הגעתו של נהרין ללהקת בת שבע, ומאז בוצעה ומבוצעת על ידי להקות מחול רבות ברחבי העולם. הכוריאוגרפיה, למוזיקה של המלחין האסטוני ארוו פארט, נחשבת לקלאסיקה של מחול עכשווי ומהווה מקור השראה ליוצרים ומבצעים בעולם.
אודיטוריום חיפה, ג', 20:30, כרטיסים באתו"ס, טל': 8353508

ערב קריוקי מקפיץ
בית הקפה קקאו, ד', 20:30, קניון עזריאלי עכו, טל': 6290710

הדואו – ביקור בעולם אחר
הופעה אינטימית של ארנון דה בוטון על הטרומבון ואורי ונטורה על הגיטרה.
ברטה בר א.ת. נהריה,ד', 21:00, טל': 7220091- 050

גורי אלפי (צילום: רונן אקרמן)

גורי אלפי
"בא להצחיק אתכם", כוכב "מצב האומה", גורי אלפי, מביא לבמה את התהיות האישיות שלו על החיים: איך העולם היה נראה אם היו בו רק נשים? למה הבתים של שדרני הרדיו נשדדים בעודם בבית? ואיך זה שלאבות דתיים פשוט קל יותר?
ברל'ה מיוזיק קלאב, קיבוץ להבות חביבה,ד', 23.1, 22:00, טל': 6369993/4- 04

 

בדוק גם

בית ליסין מתעלל בנו. דפנה צורי (צילום: יח"צ)

דפנה צורי: "תיאטרון בית ליסין מתעלל בנו"

מלחמת תרבות: מנכ"לית היכל התיאטרון בקרית מוצקין טוענת במכתב לשרי האוצר והתרבות, כי בית ליסין מפלה את ההיכל לעומת תיאטרון הצפון ומוכר לו רק "שאריות" של הצגות. מהשרים היא מבקשת לעצור לו תקציבים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *