יום שני , מרץ 18 2019
בית / הד הקריות / עלייה של 60 אחוז בתאונות הדרכים
זכוכית שבורה
צילום אילוסטרציה: פאנתרמדיה

עלייה של 60 אחוז בתאונות הדרכים

סוף השבוע האחרון לווה בגשמים, סופות ורוחות עזות ובירידה בטמפרטורות בכל אזור הצפון והוביל למספר נפגעים גבוה מן הרגיל בחיפה, הקריות והסביבה. מנתוני מד"א כרמל עולה כי צוותי מד"א כרמל טיפלו ב-38 תאונות דרכים שונות ופינו 28 נפגעים באורח קל לבתי החולים השונים בחיפה. הנתונים מהווים עליה של כ-60 אחוז לעומת סוף שבוע רגיל.

ביום שישי בשעות אחר הצהריים, קרס עץ על קבוצת מכוניות בשדרות הציונות בחיפה. צעירה בת 27 שנסעה ברכבה באותה העת נפגעה באורח קל מרסיסי השמשה הקדמית שהתנפצה ופונתה באמבולנס של מד"א לבית החולים בני ציון לקבלת טיפול רפואי. באותו היום, נמצא גבר , בן 60, שהוא מוטל בתוך שלולית גדולה בפארק השכונתי ברחוב קליבנוב בחיפה והזעיק את צוות מד"א.

הפראמדיק טל רוזן שהגיע למקום סיפר כי הגבר נמצא מוטל בגשם הסוער, לא ברור כמה זמן, כשהוא בתת חום הגוף ובערפול הכרה. "הנפגע החוויר מאוד, רעד מקור והיה מאוד קשה לתקשר עימו. הענקנו לו טיפול ראשוני שכלל ניטור עבודת הלב, מתן עירוי נוזלים מחוממים וחימום כללי של הגוף". הנפגע פונה במצב בינוני לבית החולים רמב"ם כשחום גופו עמד על 33.8 מעלות צלזיוס. בנוסף, טופלו ארבעה נפגעים, מתוכם שלושה מבוגרים וילד אחד שמעדו ברחוב בגלל הגשם ונפגעו באורח קל.

מנהל מד"א כרמל, מגן שמעון ביטון הנחה את כלל צוותי האמבולנס וניידות טיפול הנמרץ במרחב לקיים את מירב המאמצים לפנות לבתי החולים את האנשים שנמצאים מוטלים ברחוב עקב חשש לירידת חום גופם עד רמה מסוכנת, רובם חסרי בית או אלכוהוליסטים. "מדי שנה אנו נערכים מבעוד מועד לחורף; מכשירים את רכבי החירום וההצלה ומנחים באמצעות אגף הרפואה המרחבי במד"א את כלל הצוותים בהנחיות הטיפול העדכניות בנפגעי קור, וזאת על מנת להעניק את הטיפול המיטבי והמהיר ביותר לאזרחים".

בדוק גם

לוחמי האש בעת פינוי הפצועים צילום: דוברות כיבוי אש

פצוע בינוני ושני פצועים קל בתאונת דרכים סמוך למושב עבדון

פצוע בינוני בתאונת דרכים, חולץ ע"י כיבוי אש והועבר ע"י מד"א למרכז הרפואי לגליל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *