יום שני , מאי 27 2019
בית / הד הקריות / ספורט בהד הקריות / אכזבה למעין שחף-פורמן באליפות העולם
מעין ומאמנה אלברט פונגין. (צילום: נחום סגל)
מעין ומאמנה אלברט פונגין. (צילום: נחום סגל)

אכזבה למעין שחף-פורמן באליפות העולם

יום חמישי שעבר, 10:20, איצטדיון לוזניקי מוסקבה, אליפות העולם באתלטיקה קלה. פחות מעשרת אלפים צופים, קהל מועט מאוד ביחס לקיבולת של האצטדיון הנפלא (85 אלף מקומות), צפו בתחרות הקפיצה לגובה לנשים, אני בתוכם.

הרף עמד על 1.92. השלט מורה מספר 472, מעין שחף-פורמן – ישראל. מעין נעמדה מול מזרן הקפיצות והתכוננה לצאת לקפיצה השלישית שלה בגובה זה, אחרי שפסלה בשני הניסיונות הקודמים.

למעשה זוהי הקפיצה הכי חשובה בקריירה הספורטיבית העשירה שלה. היא ידעה שאם היא עוברת היא עולה לתחרות הגמר שתתקיים כעבור יומיים, וזה אומר שהיא נכנסת למועדון היוקרתי של הקופצות הגדולות בעולם. 1.92 זה השיא האישי שלה, זה גם השיא הישראלי באצטדיון פתוח, שבו מחזיקה מעין ביחד עם דניאל פרנקל.

"קדימה מעין", צועקים בעברית כמה ישראלים מהיציע. מעין מתרכזת, משחזרת בדמיונה את הריצה והקפיצה, ויוצאת לדרך. היא קופצת ולמעשה עוברת, כך היא הרגישה, כך גם אני הרגשתי דרך עדשת המצלמה (צילמתי כמובן) ואז מעשה שטן הרף נפל. הייתי מוכן להישבע באותו רגע שאחד משני השופטים, שישב סמוך לעמוד הקפיצה התעטש באותו רגע, וזה הספיק כדי שהרף ייפול.

מעין נותרה המומה, היא תפסה את ראשה בשתי ידיה כלא מאמינה. כשהיא הייתה באוויר היא ראתה את עצמה בגמר, כשהיא נחתה היא קלטה שאת הגמר היא תראה כעבור יומיים באצטדיון, אבל מהיציע.

איך את מסכמת את אליפות העולם?
"היה כיף, נהניתי מאוד, כשאתה מצליח באליפות עולם אז הכל נראה טוב. האליפות הזו נותנת לי המון רצון וחשק להמשיך לעבוד, אני בטוחה שאגיע לתחרויות גדולות נוספות גם בעתיד".

הסיפור המלא יתפרסם ביום שישי בעיתון הד הקריות

מעין ומאמנה אלברט פונגין. (צילום: נחום סגל)
מעין ומאמנה אלברט פונגין. (צילום: נחום סגל)

בדוק גם

לנה (ג'וי ריגר) היא נערה בת 16 שכל מה שהיא רוצה זה לברוח לתל אביב ולהתחיל לחיות (צילום: דמיאן דופרן)

הבתולה של קרית ים: עכשיו הסרט

בקיץ 2009 כיכבה קרית ים בכותרות של התקשורת העולמית. היה זה לאחר שדובר העירייה הוציא הודעה לעיתונות, כי דייגים בחוף הצפוני ראו בתולת ים וכי העירייה מציעה פרס של מיליון דולר למי שיביא תיעוד שלה. הבתולה, מיותר לציין, מעולם לא נמצאה * בשבוע שעבר, כמעט 10 שנים אחרי, יצא לאקרנים הסרט "אין בתולות בקריות", המבוסס על האגדה האורבנית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *